שתף קטע נבחר

זעם במצרים: מורסי בפרסומת לבית המקדש. צפו

הארגון הישראלי "מכון המקדש" שם לו למטרה להקים את בית המקדש השלישי, אלא שבמצרים לא אהבו שנשיאם החדש, איש האחים המוסלמים, שורבב לפרסומת של המכון ונזרק אל החול. "מכון המקדש" ל-ynet: "מטרתנו להעביר מסר של שלום"

סערה בחול: כלי תקשורת במצרים דיווחו בימים האחרונים בזעם על פרסומת שהופצה באינטרנט על ידי הארגון הישראלי  "מכון המקדש", ששם לעצמו למטרה להקים את בית המקדש השלישי. לרגל תשעה באב, הפיץ המכון את הפרסומת ברשת, שתפסה תהודה רבה במצרים לאו דווקא בגלל הרעיון לבנות מחדש את בית המקדש, אלא בגלל שהיא מעליבה ומבזה לטענתם את נשיא מצרים הנבחר מוחמד מורסי.

 

  • תוכנית מתיחות מצרית: אכלת אותה, אנו ישראלים!

 

בית שלישי - כתבות אחרונות:

 

בפרסומת נראים שני ילדים בחוף ים שבונים בחול את בית המקדש. לאחר שהם מסיימים את עבודתם הם קוראים לאביהם שיושב על כיסא וקורא עיתון, כשמרחוק ניתן להבחין בתמונתו של מורסי, איש "האחים המוסלמים", על גבי העיתון. לקראת סוף הפרסומת האב זורק את העיתון לחול הים כשתמונתו של מורסי נראית בבירור, ואז מבחין בעבודה שעשו ילדיו בחול. 

 

הפרסומת שעוררה סערה

 

המסר שאותו הבינו כלי התקשורת המצרים הוא שעלייתו לשלטון של מורסי לא תמנע מישראל לבנות את בית המקדש.

הרשתות החברתיות שצפו וגעשו בימים האחרונים בעקבות הפרסומת של "מכון המקדש" ונראה שגם לארמון הנשיאות בקהיר הגיעה הידיעה על הפרסומת שכן אתמול הודיע דובר לשכת הנשיאות המצרי, יאסר עלי, כי הנשיא מורסי הטיל על משרד החוץ להכין תגובה להעלבתו ברשת.  

 

"הציונים חוששים ממורסי"

בכיר לשעבר בתנועת "האחים המוסלמים", הית'ם אבו חליל, ניתח את הפרסומת של "מכון המקדש" בעמוד הפייסבוק שלו: "הציונים מפרסמים בערוצים שלהם סרטון תחת הכותרת 'הילדים מוכנים'. בסרטון נראה כיצד הם בונים את מקדש שלמה לאחר נפילתו של מורסי. הסרטון מטיל על מורסי אחריות גדולה. אני מקווה שהוא יוכל לעמוד בה. הציונים מתכוננים מתוך חשש ממורסי".

 

"הילדים מוכנים". בית המקדש חי וקיים - בחוף הים ()
"הילדים מוכנים". בית המקדש חי וקיים - בחוף הים

 

בעקבות הסערה הציבורית במצרים, מסר "מכון המקדש" את תגובתו ל-ynet: "סרטון הווידאו נועד לשמש כלי חינוכי לקהילה היהודית, לתת נקודת מבט חיובית ורעננה של המקדש הקדוש שהמסר שהוא נושא של שלום ותפילה הוא בעל חשיבות מרכזית למיליונים ברחבי העולם.

אף על פי שהוא כוון בעיקר לקהילה היהודית, קיבלנו תגובות חיוביות מרחבי הגלובוס מכל הגזעים, דתות ואמונות והשגנו את המטרות שלנו בהדגשת החשיבות האוניברסלית של המקדש הקדוש כבית לשלום ותפילה לכל בני האנושות".

 

על הביקורת שהוטחה נגדו במצרים, אמר המכון כי "הנושאים שהועלו בנוגע לתמונה בעיתון שהופיעה בסרטון היא חסרת בסיס. היא לגמרי לא רלבנטית למסר של הסרט והתמונה (של מורסי) היא מקרית בלבד. כל הקונספט של המקדש הקדוש הוא של שלום, תפילה ואחדות, משהו שהיהודים בכל העולם מתפללים עבורם שלוש פעמים ביום".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הם עומדים ומורסי זרוק בחול. מתוך הפרסומת
מומלצים