שתף קטע נבחר

אישום: מאבטחים הבריחו מיליוני ביצים מהרשות

רשת ההברחה, שפעלה לטענת הפרקליטות כארגון פשיעה לכל דבר, העבירה לישראל עשרות משאיות ללא בידוק ובהן יותר מ-10 מיליון ביצים. עוד נטען כי הביצים לא נשמרו כראוי ועלולות היו לגרום למחלת הסלמונלה, שיכולה לגרום גם למוות

מבריחים עם ביצים: 14 בני אדם הואשמו היום (ה') כי הבריחו מיליוני ביצים מהרשות הפלסטינית ומוצרים נוספים, דרך מעבר חוצה שומרון. חלק מחברי רשת ההברחה שימשו מאבטחים במחסום וניצלו את תפקידם כדי לסייע להברחת הביצים לישראל.

 

עוד בחדשות ynet:

 

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה עולה כי עשרת אנשי הרשת ובנות זוגם של שלושה נאשמים, קשרו קשר עם פלסטיני, תושב השטחים, כדי להעביר שלא כדין עשרות משאיות לישראל, ובהן מטען שטיבו אינו ידוע מהרשות הפלסטינית.

 

עד מעצרם של חברי הארגון הועברו 72 משאיות משטחי הרשות לישראל ללא שעברו בידוק ביטחוני. כמו כן, הועברו יותר מעשרה מיליון ביצים העלולות לגרום למחלת הסלמונלה.

 

כדי להגדיל את הרווחים שלהם, כך נטען, ביצעו חברי הארגון עבירות רבות הכוללות בין היתר מתן וקבלת שוחד, זיוף בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עשיית מעשה העלול לגרום מחלה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון בהיקף של כמעט תשעה מיליון שקלים.

 

בין המעורבים בפרשה שי משה ממועצת הלול, שלפי הנטען בכתב האישום, ניצל את תפקידו וסמכויותיו, כמו גם המאבטחים במעבר חוצה שומרון, למרות מודעותם לסיכון הביטחוני והבריאותי במעשיהם.

 

הביצים הוחתמו בחותמות מזויפות

לפי כתב האישום, חברי הארגון החתימו את הביצים בחותמות מזויפות. כמו כן, משה סייע להבריח ביצים אלו לישראל ומנגד נקט אמצעי אכיפה נגד המתחרים במטרה להשיג לארגון המבריחים בלעדיות בשוק הביצים המזויפות. 

 

בפרקליטות ביקשו לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים. "מכתב האישום מצטיירת תמונה ברורה המלמדת על מסוכנותם הרבה של הנאשמים לציבור כולו, הן בפן הביטחוני והן בפן הבריאותי", נכתב בבקשת המעצר. "הנאשמים העבירו משטחי הרשות משאיות שיכול והיו בהן אמצעי לחימה ומחבלים, מבלי לערוך למשאיות כל בדיקה ביטחונית, והכול תמורת בצע כסף".

 

עוד נכתב בבקשה כי "קיימות ראיות חד משמעיות בתיק המלמדות כי הביצים לא נשמרו בתנאים המחויבים על פי דין וההיפך הוא הנכון, ישנן ביצים שהמתינו פרק זמן של מספר ימים ללא קירור במכולות והסריחו. למרות זאת, הן שווקו לציבור הרחב במרמה ובכך העלו את הסיכון להתפשטותו של חיידק הסלמונלה, הגורם אף מוות".

 

מבקשת המעצר עולה כי "הנאשמים פעלו לאורך זמן במסגרת ארגון מסודר בעל מבנה היררכי שפעל כמו ארגון פשיעה לכל דבר. כמו כן היקפי המרמה והסכומים הגבוהים של העבירות הכלכליות, המנגנונים המתוחכמים והקשר עם עובדי ציבור שניצלו את מעמדם מלמדים על תעוזה רבה, וחוסר מורא מדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הביצים המתינו ימים ללא קירור"
צילום: צביקה טישלר
מומלצים