שתף קטע נבחר

בנות, אל תעשו שירות לאומי במשטרה

בתוך שנתיים מצאו את עצמם שני ניצבים הנמצאים בראש הפירמידה קשורים להתנהגות מינית בלתי הולמת כלפי נשים, וזה לא סתם. בנות, אל תכנסו למערכת שמזלזלת בכן - ובכבודכן

קצינות משטרה הן נשים חזקות בדרך כלל. הן יודעות מה הן רוצות והן יודעות לעמוד על שלהן. אלא שבמקרה של ניצב ניסו שחם, הן פשוט לא העזו להתלונן. גם כשאחת מהן פנתה לסגן-ניצב זה לא ממש עזר לה. אולי זו הסיבה שבגללה הקצינות האחרות לא העזו להתלונן, זו אולי הסיבה שבגללה גם החברות הטובות שלהן, שידעו על הניצול המיני המתמשך, לא אמרו דבר.  

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

אני מדגיש את הנקודה הזאת לכל הבנות שרוצות לתרום למדינה וחושבות לעשות זאת במסגרת משטרת ישראל, ואני אומר להן: אל תעשו זאת. אם הקצינות החזקות הרגישו חלשות מול העוצמות של הפיקוד הבכיר, אם הקצינות הרגישו שהמערכת המשטרתית לא תתן להן גיבוי על תלונות אונס וניצול מיני - כמה נחשבות בנות שירות לאומי?

 

לא צריך להיות מקורב יותר מדי כדי להבין שהאווירה במשטרה היא האווירה הזאת. בתוך שנתיים מצאו את עצמם שני ניצבים שנמצאים בראש הפירמידה, קשורים להתנהגות מינית בלתי הולמת כלפי נשים - בשפה עדינה, ובמקרה הטוב. מדובר בשני ניצבים שאמורים לשמור על החוק וטוהר המידות, בשני אנשים שאמורים להגן על מתלוננות מפני הטרדות שכאלה.

 

מהי הדוגמה הראויה שיש לשאר שוטרים והמפקדים העומדים תחת פיקודם של אותם ניצבים? מהי היא רוח המפקד? אתם מבינים עכשיו למה הקצינות החזקות הללו לא העזו להתלונן? אתם מבינים למה מקורבי ניסו שחם מגינים עליו ואומרים כי סתם נטפלים אליו?

 

זהו מפקד ראוי?

האמת היא שגם עצם קידומו של ניסו שחם לתפקיד כה בכיר מעיד על המשטרה. כולם זוכרים את שפת הביבים שלו בסיפור של כפר דרום, מילים שמלמדות כי לדעתו החוק לא חל על שוטרים במעמדו. ואחרי ההרצאה המאלפת שלו אל מול מצלמות הטלוויזיה - שבה גם השפיל את המין הנשי,

כבדרך אגב - הוא מונה להיות ניצב בכיר הממונה על שמירת החוק באחד המחוזות המרכזיים של המשטרה. מה אמור להבין כל שוטר מהמינוי הזה? 

 

לא צריך להיות נביא גדול כדי לנחש כי אם ניסו שחם מדבר בשפה נלוזה אל מול המצלמה, זו כנראה שפת היומיום שלו. זו הגסות הטבעית שלו. הוא לא רואה בה ביזיון או חוסר דרך ארץ. זו השפה שבה הוא משתמש כשהוא מדבר עם קצינות, שוטרות או נשים שנמצאות בסביבתו. כמובן שהבעיה היא לא רק בניצבים, אלא גם במפקדים עומדים תחת פיקודם, וגם במפקדים שעומדים מעליהם. הבעיה שמערכת שחושבת כי ניסו שחם הוא האדם שראוי לשמש דוגמא לנורמה הראויה.

 

בנות, אל תעשו שירות לאומי במשטרה. אל תכנסו למערכת שמזלזלת בנשים. אל תכנסו למערכת שלא מקשיבה לכן. אל תכנסו למערכת שמקדמת מנצלי נשים. אל תכנסו למערכת שבשבילה אשה היא חפץ מזולזל. שימרו על כבודכן!

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב ניסו שחם. חשוד
צילום: אוהד צויגנברג
הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים