שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למה אני לא סובל את החברות של החברה שלי

  כשבת הזוג שלך מסתכלת על החברות שלה, היא רואה נשים נעימות ונפלאות. כשאתה מסתכל עליהן, אתה רואה מדוזות אוכלות אדם, שלא ינוחו עד שלא יהרסו לכם את מערכת היחסים. איך מתמודדים עם החברות הנוראיות של החברה שלך?

  מערכת יחסים היא כמו חבילת הכבלים שלכם: אתם רוצים את ערוצי הסדרות, אך מקבלים על הדרך גם ערוץ עם טלנובלות בקוריאנית. זה בא בילט אין, מחובר באותו המחיר. ולכן, ביחד עם החברה החביבה, הכיפית, הסקסית והמהממת-אבל-עם-קצת-תחת שלכם, אתם מקבלים גם את החברות שלה, לטוב ולרע. והיום, ילדים וילדות, נדבר על הרע.

   

  עוד בנושא:

  חברות הכי טובות עד שיש לך מישהו

  תכירו את עידן, חתיך ומחפש חברה. מי מעוניינת?

  חברות נשית: אהבה שהופכת לאיבה

   

  יצאתי עם בחורות שמעגל החברות שלהן היה שילוב בין הבנות מ"סקס והעיר" וביוב עירוני ממוצע. כשהפרטנרית שלכם מסתכלת עליהן היא רואה חברות ותיקות, תומכות, מפרגנות, שרק לפעמים עושות משהו נוראי שמצריך מריבה דרמטית וילדותית של שלושה ימים, ולאחריה שיחת בנות וחזרה לעסקים כרגיל.

   

   

  כשאתה מסתכל עליהן, אתה פשוט רואה את האמת: יצורים נבובים, רעים, חדלי אישים שרוצים רק להרע ולירוק רעל לכל עבר ולהשמיד את הקשר שלכם. לא תמיד הן מרושעות, לפעמים הן פשוט מטומטמות בצורה מסוכנת. בטח אם אתם רואים עתיד משותף עם הפרטנרית (היי, גם עוד לילה או שניים זה "עתיד". פשוט קצר).

   

  מדוזה, חייזרית ותליין נכנסים לבר

  חברים, אני מקווה שלא פגשתם אף אחד מהסוגים האלה ושמערכת היחסים שלכם היא שילוב של ערוצי הפורנו וערוצי הקומדיה והמשפחה. אבל המציאות לפעמים עובדת אחרת, ולכן כדאי להכיר ולזהות את סוגי החברות הדפוקות.

   

  התליינית

  היא לא אוהבת גברים, והסיבות שלה טובות: פגעו בה, השפילו אותה, עשו לה רע. כל אלה גידלו אצלה יצר נקמת דם שלא ברא השטן. רק מה? היא מפחדת מגברים ולכן יכולה לנקום רק בתנאי מעבדה. או במילים אחרות - להתאכזר לגברים שברור לה שלא יוכלו להחזיר. והגברים האלה הם אלו שהחברות שלה יוצאות איתם.

   

  מבחינתה, לא משנה כמה הבחור מתוק וסימפטי, אם הוא הסתובב עשר שנים באפריקה והציל ילדים ממלריה או אם הוא הסקס הכי טוב ביקום. כולם זבל באותה מידה, והיא תלעג לכם בקטנה כשתיפגשו, תזכיר את האקסים של הפרטנרית שלכם, תשאל שאלות מתסיסות (אז אתה אומר שליטל נהדרת? זה בגלל שהיא נראית טוב או בגלל האופי שלה, אותו אינך יכול להתיימר להכיר אחרי שבועיים?) ומה לא.

   

  היא פשוט אדם מריר שמקיא עליכם את כל מה שמפריע לו בעולם, והיא מחפשת מלחמה: אם תענו לה או תיכנסו איתה לוויכוח, היא פשוט תתפוצץ עליכם. ברור לכל הנוגעים בדבר באיזה צד תבחר הפרטנרית.

   

  המאבטחת

  היא החברה הכי טובה שבחורה יכולה לרצות. היא מלאת אהבה והערכה כלפיה, רוצה שיהיה לה רק טוב והכי טוב. אה, ואתה? אתה פשוט לא טוב מספיק. היא יותר פולניה מסבתא של בני וקרמבו (והרבה פחות מתה) ומגוננת יותר מלביאה רובוטית. לכן, היא כל הזמן תבחן אותך: תשאל על העבר, על העתיד, על דברים שקל להתווכח עליהם כמו פוליטיקה - והכל מלכודות שנועדו להוכיח לפרטנרית שלא איתך היא צריכה להיות.

   

  קח בחשבון שאי אפשר לנצח אותה: היא יודעת על הפרטנרית המון וברור לה מה מבחינתה קו אדום. היא תדחק אותך לפינה בצורה נימוסית ועדינה, אבל התוצאה תהיה זהה: הפרטנרית תזמין אותך הביתה, תסגור את הדלת מאחוריך ותמלמל "אנחנו צריכים לדבר".

   

  איף יו וונט טו שוט - שוט. המאבטחת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  איף יו וונט טו שוט - שוט. המאבטחת(צילום: shutterstock)

   

  המדוזה

  כשמה, כן היא: צפה לה בים החברתי, לא ממש מתקשרת, אבל מדי פעם כשאתה נמצא קרוב מדי, היא תזרוק לך עקיצה מטומטמת ומקוממת. למשל, פעם יצאתי עם מישהי למסיבת גג, והיתה שם אחת שריחפה ברקע בלי להזיק. ואז פשוט ניגשה אלי וירתה: "אתה יודע? רואים בעיניים שלך שאתה לא מסוגל לאהוב באמת אף אחת. קצת חבל על הזמן של מיכלי, אתה לא חושב?".

   

  הבעיה היא שהפרטנרית שלך לא יכולה לכעוס על המדוזה. "נו, היא פשוט כזאת...", היא תגיד לך ותוסיף: "כשמכירים אותה היא חברה ממש טובה, ואנחנו חברות המון שנים". הגרסה האמיתית? הפרטנרית שלכם יודעת שלחברה המדוזה שלה יש שכל שמורכב ברובו מג'לי. היא מפגרת כל כך שאם ינקבו לה את הראש, הוואקום ישאב פנימה את כל תל אביב. היא לא תודה בזה בכל זאת, חברות ותיקות), אבל זה מאוד נכון.

   

   

   

  היריבה הנצחית

  אתם יכולים לדמיין חבר טוב שלכם, בנאדם שאתם אוהבים וסומכים עליו, ששונא אתכם ואתם שונאים אותו אבל שניכם מתנהגים כאילו הכל סבבה? קצת קשה, אבל יש מעגלים חברתיים של נשים שכוללים כמה יריבויות כאלה. וברגע שהפרטנרית חושפת אותך ליריבה הנצחית שלה, אתה הופך לדרך הכי קלה והכי טבעית לסיבוב מהלומות.

   

  היריבה לא תהיה מגעילה אליך, להיפך. היא תצחק איתך, תתעניין במה שיש לך להגיד, תפלרטט איתך בלי הפסקה. היא תשתמש בך כדי לפגוע בפרטנרית, לעצבן אותה ולהוציא אותה מאיזון. ובגלל שהיא לא יכולה "לכעוס על חברה ותיקה" - העצבים שלה יפלו עליך כמו גשם של אבנים. היא תסתכל על הפלרטוטים של היריבה ותדמיין פלרטוטי-תגובה מצידך. הביטחון שלה יתערער, והיא תתקשה לבטוח בך.

   

  אגב, אם הפרטנרית תתפוצץ עליך וזה יהפוך למריבה שתסיים את הקשר שלכם? אל תטרח ללכת לראות אם יש מצב עם היריבה. "מה, אתה חמוד והכל אבל מיכלי היא חברה שלי, איזה מין בנאדם אתה חושב שאני?", היא תענה לך, בחיוך של ג'וקר.

   

  החייזרית

  לכל בחורה מעניינת יש מעגלים חברתיים מגוונים, בהם תהיה מישהי אחת שהיא חייזרית לחלוטין: לא קשורה למעגל ולא דומה לפרטנרית שלכם בשום צורה. היא תהיה היפסטרית מוזרה שהכירה בהודו, פרחה צעקנית ששרתה איתה בצבא, חוזרת בתשובה שהכירה בצעירותה וכולי.

   

  אז מה הבעיה עם החייזרית? חישבו על כך: אתם והפרטנרית התחברתם בגלל שיש לכם קווים משותפים, דברים שבהם אתם משדרים על אותו גל. על הנייר, אתה אמור לשדר גם עם החברות שלה, במידת מה. אבל החייזרית עובדת לגמרי אחרת. ולכן, קל לה יותר לא להסתדר אתכם. ואתם, מצידכם, לא יכולים לבוא אליה בטענות. הפרטנרית תזדקף ותגן עליה כמו על אוצר יקר. "היא הבנאדם הכי מיוחד שאני מכירה! איך אתה יכול להגיד עליה דבר כזה?", באמת איך.

   

  מה לעזאזל עובר עלייך? החייזרית (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מה לעזאזל עובר עלייך? החייזרית(צילום: shutterstock)

   

  החברות המעפנות? לא בעיה שלך

  אז מה עושים נגד עדת הפסיכיות הזאת? הטריק הוא לקלוט שהבעיה מול החברות המקולקלות של חברה שלך היא בעיה שלה ולא שלך, ולהציג לה את העובדה הזאת. לא ממקום של מריבה, לא ממקום של התרסה. אל תחפש צרות; לא תאמין כמה קל למצוא אותן.

   

   

  תפוס אותה לשיחה ותסביר לה שממש כיף לך איתה וזה נראה ממש טוב (בשבועות הראשונים), או שאתה אוהב אותה וכל זה נראה ממש טוב (בחודשים הראשונים), או שאתה יודע שהיא אוהבת אותך וכל זה ממש טוב (בשנה ומעלה) - אבל שאתה צריך שהיא תציב גבולות לחברות שלה.

   

  למה גבולות? כי לא הגיוני שהן יהיו מעורבות בקשר שלכם, יערערו את הביטחון של שניכם, ילחיצו אותך ויגרמו לך להיות בן זוג פחות טוב.

   

  אז אם מערכת היחסים הזו חשובה לכם, תגידו לפרטנרית שכשהיא באה לפגוש אתכם, שתשאיר את החברות הכלבתיות בבית. רצוי במרפסת, כדי שלא ישתעממו. מקסימום, ינבחו על עוברי אורח.

   

  מסכימים עם אורן? ספרו לנו בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  תצחקו תצחקו, אני כבר אצחק לי בקבר
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים