שתף קטע נבחר

הדלק התייקר בחצות: 7.70 שקל לליטר

עליית מחירי הנפט והתחזקות הדולר ייקרו את הבנזין ב-43 אגורות, לא כולל עמלת תדלוק. מדובר בעלייה של 5.91% לעומת החודש הקודם. דחיית העלאת המע"מ מיתנה את ההתייקרות שהיתה צפויה להיות חדה יותר

הבנזין התייקר הלילה בחצות (בין יום ג' ל-ד') ב-43 אגורות - עלייה של 5.91%. כך הודיע משרד האנרגיה והמים. מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) יעמוד על 7.70 שקל לליטר.

 

עמלת תדלוק במשאבה המיועדת לתדלוק על ידי עובד תחנת התדלוק תעמוד על 16 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מהחודש הקודם.

 

כתבות נוספות אודות עליית המחירים והמסים במשק:

 

מחיר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (לא כולל מע"מ) יעמוד על 6.64 שקל לליטר, עלייה של 37 אגורות מהחודש הקודם - 5.9%. עמלת תדלוק באיל (לא כולל מע"מ) תעמוד על 14 אגורות לליטר, ללא שינוי מהחודש הקודם.

 

הקפיצה במחיר מיוחסת בעיקר לעלייה במחיר חבית הנפט, שהבנזין הוא תוצר זיקוק שלו וכן לשינויים בשער הדולר. הדולר רשם החודש עלייה חדה ועלה מעל לרף של 4 שקלים, לראשונה מאז אמצע 2009. דחיית העלייה בשיעור המע"מ ב-1%, לחודש ספטמבר, מיתנה את הזינוק החד יותר שהיה צפוי במחיר הדלק.

 

מחירי הדלק נקבעים מדי חודש במינהל הדלק של משרד האנרגיה והמים. המחירים נקבעים בהתאם למחיר הבנזין בשוק החופשי בצרפת ובאיטליה בחמשת ימי העבודה הראשונים מתוך שבעת ימי העבודה אחרונים של החודש. עליהם מתווספים כאמור גם שיקולים כגון שער הדולר וכן המע"מ.


פורסם לראשונה 31/07/2012 17:25

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים