שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלישה הישראלית לסלוני היופי של לבנון
  "רוב המטופלים לא יודעים זאת, אבל בשוק הלבנוני מגוון רחב של ציוד רפואי שמקורו בישראל", מזהיר דיווח בלבנון, על פי חקירה של ארגון אנטי-ישראלי. חברות האסתטיקה הרפואית פועלות "ביקנעם עילית ובאל-קיסרייה שבפלסטין הכבושה"
  הלבנונים מחרימים את ישראל, אלא אם כן היא גורמת להם להיראות טוב יותר. הארגון האנטי-ישראלי "תומכי החרם על ישראל בלבנון" (Campaign to Boycott Israel Supporters in Lebanon) חקר ומצא כי מכוני יופי רבים בלבנון משתמשים במוצרי קוסמטיקה שמיוצרים בישראל. כך דיווח אתמול (יום ב') אתר "אל-אחבר".

   

  "רוב המטופלים לא יודעים זאת, אבל בשוק הלבנוני מגוון רחב של ציוד רפואי שמקורו בישראל. המוצרים האסורים הללו עושים דרכם ללבנון כשהם מוסווים כייבוא מארה"ב, אירופה ודובאי. הם משווקים באמצעות מפיצים שאין להם כל בעיה לשבת בשורה הראשונה בכנסים מקצועיים של משרד הבריאות הלבנוני", נכתב בדיווח הזועם.

   

  חדירת המוצרים לשוק הלבנוני מתוארת כ"פלישה" של ארבע חברות. פעיל הארגון המצדד בהחרמת מוצרים ישראליים, סמאח אידריס, סיפר כי נפגש עם מפיצים כדי "להזהיר אותם לגבי זהות החברות". הוא קרא למשרדי הבריאות והכלכלה לפעול במהירות וברצינות ולהחרים את המוצרים, והזהיר כי ארגונו "לא יישב בשקט".

   

  החברות שמונה הדיווח הן "סינרון", שהוקמה על ידי שמעון אקהויז ומבוססת באזור התעשייה ביקנעם עילית, "בפלסטין הכבושה".

   

  נציגי המחרימים נפגשו עם מנהל החברה המפיצה את המוצרים, "מדיקה", וזה הסביר להם כי כלל לא ידע על מקור המוצרים, שלדבריו מיובאים מקליפורניה, וכי הנציג האמריקני הטעה אותו. עם זאת, הוא לא הסכים לחשוף מסמכי מכס המראים כי המוצרים אכן יובאו מארה"ב.

   

  חברה נוספת היא "לומניס", העוסקת בלייזר רפואי המשמש גם להסרת שער. המפיץ הלבנוני של מוצריה, "חאג' מדיקל", הציג הוכחות לכך שהם יובאו מארה"ב, ואמר כי הייבוא שלהם הפסיק לפני שנים רבות. אך על פי "אל-אחבר", הם עדיין נמכרים בשוק הלבנוני.

   

  חברה שלישית המצוינת בדיווח היא "אלמה לייזרס" המייצרת ציוד רפואי אסתטי וניתוחי עיניים,
  ובסיסה ב"פארק התעשייתי באל-קיסרייה, בפלסטין הכבושה". על פי הדיווח, "השנה כללה 'אלמה' את הכיתוב 'מייד אין USA' על הכרזות שלה, בניסיון בוטה להסוות את העובדה שהחברה ומוצריה 'מייד אין איזראל'". המפיץ הלבנוני סירב להגיב לפניית האתר.

   

  החברה האחרונה המוזכרת היא "אינווסיקס", גם כן מיקנעם עילית, שמוכרת טכנולוגיה להפחתת שומן, שבה משתמשות לפחות שתי קליניקות בלבנון. הקליניקות סירבו לענות לפניות האתר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אילוסטרציה. המוצרים מיובאים מארה"ב, אך מקורם בישראל
  צילום: shutterstock
  מומלצים