שתף קטע נבחר

לא תתאפשר הדרת נשים בפרסום באוטובוס בי-ם

חברת הפרסום "כנען" האחראית על פרסום על גבי אוטובוסים בירושלים תאפשר הצגת תמונות נשים בפרסומות על גבי אוטובוסים בירושלים, זאת לאחר עתירה לבג"ץ

לאחר מאבק בן כחצי שנה ופנייה לבג"ץ נכנעה חברת הפרסום "כנען" האחראית על פרסום על גבי אוטובוסים בירושלים, והודיעה לעותרים כי תאפשר הצגת תמונות נשים בפרסומות על גבי אוטובוסים בירושלים.

 

 

הסוגייה החלה בעקבות פניית תנועת "ירושלמים" והרב אורי איילון לחברות, בבקשה להעלות קמפיין פרסומי שנועד למחות נגד הדרת נשים בפרסומות במרחב הציבורי.

 

לאחר שחברת "כנען" וחברת "אגד" סירבו להעלות את הקמפיין, פנתה התנועה באמצעות עו"ד ד"ר אביעד הכהן, דיקן מכללת שערי משפט, ועו"ד ד"ר מיכאל תמיר לבג"ץ.

 

היום (ד') הודיעה חברת "כנען" כי היא מתירה את העלאת הקמפיין לניסיון לתקופה בת שבועיים, ולצד כך לאפשר במהלך השבועיים הללו גם פרסום מודעות של הגן הבוטני שנמנעו לפרסמו גם כן משום שמופיעה בהן דמות נשית.

 

יחד עם זאת, הבהירה החברה כי עמדותיה בפני בג"ץ נותרות בעינן. ד"ר אביעד הכהן אמר בתגובה: "יש לברך על ההחלטה. הניסיון להדיר נשים מהמרחב הציבורי, גם בירושלים וגם בכל הארץ, לא יצלח. מדובר במעשה לא יהודי, לא דמוקרטי, הפוגע בערכי היסוד של כבוד האדם ועיקרון השוויון".

 

בתשובה לבג"ץ לפני כחודש הסבירה המדינה כי היא מסכימה עם עמדת העותרים וכי חברות אגד וכנען "אינן רשאיות לסרב לפרסם מודעה מהטעם שמופיעה בה דמות אישה", וכן הן לא יכולות להתנות פרסום כזה, באחריות במקרה של נזקים.

 

בנוסף ציינה המדינה בתשובתה כי משרד התחבורה יידרש "לפניות גורמים בעניין אפליה או פגיעה בזכויות אחרות בפרסום מכוח הדין...", זאת לאחר שהפונה ימצה את ההליכים מול אגד.

 

עוד נמסר, כי המפקח על התחבורה אף יתנה את הרישיון לשימוש בתחבורה ציבורית באיסור על אפליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
הדרת נשים באוטובוס בירושלים
צילום: באדיבות "לא מצונזרת"
מומלצים