שתף קטע נבחר

מברשת השיניים אורל-בי: המדבקה מכסה נשים

דווקא בכלבו שלום בת"א, מור מצאה אריזת מברשות שיניים אורל-בי, עם דמויות אישה וילדה שהוסתרו באמצעות מדבקה גדולה בצבעי האריזה. מסתבר שהמוצר, המיועד לשיווק במגזר החרדי, נקלע לסניף סופר פארם. פרוקטר אנד גמבל: "נעשו שינויים קלים במארז כדי לכבד אורחות חייהם של מגזרים שונים"

הדרת נשים באריזת מברשת שיניים אורל-בי (Oral B) קלאסיק: לקוחה בשם מור, שקנתה את המוצר של פרוקטר אנד גמבל בסניף סופר-פארם במגדל שלום בתל-אביב, גילתה להפתעתה שמדבקה גדולה הסתירה דמויות חביבות של אישה וילדה.

 

 

לא מדובר במדבקת מחיר שהסתירה את הדמויות באגביות. זו גם אינה מדבקת מבצע או מדבקה המאגדת כמה מוצרים. זוהי מדבקה שתוכננה בכוונה תחילה למטרת הדרת נשים - היא הודבקה שם כדי להסתיר את דמויות האישה והילדה. צבעה כצבעי האריזה, ולמרות שמישהו טרח בהדבקתה, היא נגזרה מעט ברשלנות - כך שמאחור ניתן היה לראות בבירור שמדובר במדבקה שאינה אינהרנטית למוצר.

 

 

חפש את האישה. אורל-בי פרוקטר אנד גמבל (צילום: מור וולברום) (צילום: מור וולברום)
חפש את האישה. אורל-בי פרוקטר אנד גמבל(צילום: מור וולברום)

 

האישה והילדה נחשפו! אורל-בי פרוקטר אנד גמבל (צילום: מור וולברום) (צילום: מור וולברום)
האישה והילדה נחשפו! אורל-בי פרוקטר אנד גמבל(צילום: מור וולברום)

 

המדבקה - מבט אחורי. אורל-בי פרוקטר אנד גמבל (צילום: מור וולברום) (צילום: מור וולברום)
המדבקה - מבט אחורי. אורל-בי פרוקטר אנד גמבל(צילום: מור וולברום)

 

סופר-פארם לא אשמה: המוצר, כולל הבנות, במודעת פרסומת של הרשת ()
סופר-פארם לא אשמה: המוצר, כולל הבנות, במודעת פרסומת של הרשת

 

"קניתי אריזת מברשות שיניים של המותג אורל-בי, שנמכרה במבצע בסניף סופר פארם מגדל שלום, ופתאום ראיתי משהו מוזר", סיפרה ל-ynet, "הבחנתי במדבקה על גבי האריזה בצד שמאל, שנראית זהה לגמרי לאריזה, אך מאחור ניתן היה לראות שזו מדבקה. קילפתי אותה קלות והבחנתי מיד בקצה ראש של אישה.

 

"קילפתי את כל המדבקה וגיליתי להפתעתי אישה וילדה. המדבקה תואמת את המוצר להפליא - הסוואה מושלמת. פניתי לסופר פארם בפייסבוק והם ענו לי שיפנו לפרוקטר אנד גמבל. מסתבר שזה מוצר שהיה אמור להיות משווק לחרדים והגיע לסניף בתל-אביב. פרוקטר אנד גמבל מדירה נשים במדינת ישראל? וגם לסופר פארם יש אחריות כאן, להפיל את כל האחריות על פרוקטר אנד גמבל זה ממש לא לעניין".

 

בפרסומים של רשת סופר פארם ניתן לראות את המוצר כשהוא מאכלס בגאון את דמויות הבנות, כך שנראה שמדובר במשלוח שהתגלגל לרשת במקרה. ברשתות אחרות בעיר לא נמצאו מוצרים מכוסים, אלא מוצר דומה עם דמות אישה וגבר על גבי אריזתו - שניהם גלויים ומחייכים, כן, אפילו האישה, רחמנא ליצלן.

 

מפרוקטר אנד גמבל נמסר בתגובה: "כחברה בינלאומית, לאורל-בי מספר מתקני ייצור בעולם המייצרים, אורזים ומשווקים מוצרים לאזור גיאוגרפי רחב, הכולל מספר רב של שווקים במדינות ואוכלוסיות שונות.

 

"מתוך כך, נערכת לעתים לוקליזציה בהצעה השיווקית המותאמת לצרכנים בכל שוק, שלעתים כוללת שינויים קלים במארז עצמו (טקסטים וצילומים), מתוך רצון לכבד את אורחות חייהם של אוכלוסיות ומגזרים שונים ממגוון הדתות בכל העולם. כך גם במקרה זה, בו הגיעו מספר אריזות מותאמות למגזר החרדי, אל סניפים נוספים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: מור וולברום
הדרת נשים בפרוקטר אנד גמבל. האישה והילדה מוסתרות
צילום: מור וולברום
צילום: מור וולברום
האישה והילדה נחשפות
צילום: מור וולברום
מוצר דומה בשופרסל. דמויות האישה והגבר גלויות
מומלצים