שתף קטע נבחר

צפו: 101 המצאות במדעטק

שתי תערוכות חדשות במוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל בחיפה. הראשונה מציגה את ההמצאות ששינו את העולם,השנייה מציעה לתרגל פיזית שלל מתקנים כדי ללמוד בצורה הכי מוחשית שיש את אותם חוקים וניסויים המהווים את חיי היום יום שלנו

 

 

הן שינו את העולם, הן קידמו אותו והכי חשוב: הן הבסיס לכל מה שאתם עושים, כולל ממש עכשיו, מול המחשב. אנחנו מדברים על המצאות ובמדעטק מציגים תערוכה מקיפה שמוליכה את המבקר מהעת העתיקה, בה גילה האדם הקדמון את היכולת לשלוט באש, והמציא כלי עבודה וציד דרך כל שלבי התפתחות המדע והטכנולוגיה לאורך שמונה עידנים. הנייר, אבק השריפה, הנורה החשמלית, הצוללת, הרנטגן, הטלויזיה ואפילו פצצת האטום כאשר המבקר יכול לראות את המוצרים פיזית וגם להתרשם מהן באמצעות עשרות צגי מגע ושלושים ושבע מסכים המקרינים את ההמצאות וכיצד הן השפיעו עלינו.

 

בשביל התערוכה השנייה, יש להתאמץ יותר: הילדים מוזמנים לשחק במתקנים המהירים עקרונות פיזיקליים. המתקנים נמצאים בתוך חמש חצרות מרכזיות  שמוקדשות למדענים ההיסטוריים ארכימדס, ברנולי, אייזיק ניוטון, ליאונרדו דה וינצ'י ופיתגורס. בנוסף יכולים המבקרים בימים הכה חמים כיום ליהנות ממזרקה בצורת שושנת הרוחות הנשלטת על ידי מחשב ומאפשרת מופעי מים בשילוב תאורה צבעונית מוטמעת.

 

מחירים:

 

ילד עד גיל 5 : חינם.

ילד 5-18 : 65 ₪.

מבוגר 18ומעלה: 75 ₪.

כרטיס משפחתי (עד 4 נפשות, שני מבוגרים ושני ילדים בהצגת ת.ז. בלבד) : 240 ₪.

 

מבצע מיוחד למזמינים באינטרנט מראש בלבד: 55 ש"ח לכרטיס לכל הגילאים ללא כרטיס משפחתי.

 

כתובת: בלפור 12, הדר הכרמל, חיפה.

 

מידע נוסף והזמנת כרטיסים מראש בטל. 8614444 – 04,

 

או באתר: www.madatech.org.il

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישי זיגמן
להפעיל את הראש וגם את הרגליים
צילום: אבישי זיגמן
מומלצים