שתף קטע נבחר

בן המפקד יצחקי שנהרג ספד לו: "אני גאה בך"

יותר מאלף בני אדם הגיעו למסע הלוויה של מפקד בית הספר לכבאות שנהרג בתאונת דרכים, שבע שנים אחרי בתו נטע. ילדיו התקשו לעכל את שהתרחש: "לא הגיוני, לא היה זהיר ממנו", סיפרו

אלפים ליוו למנוחות את ינון יצחקי, בן 55, מפקד בית הספר לכבאות, שנהרג הלילה (יום ו') בתאונת דרכים בכביש 35, ליד מושב נחושה. בתו נטע נהרגה אף היא בתאונה לפני שבע שנים. מסע ההלוויה היה מאופק ומדי פעם נשמעו זעקות שבר ובכי גדול על לכתו בטרם עת. יצחקי הותיר אחריו אישה, שלוש בנות ובן."זה פשוט לא הגיוני. לא היה אדם זהיר ממנו בכל מה שנוגע לבטיחות בדרכים, הוא הקדיש לזה את חייו", סיפרו ילדיו. 

 

זעקות השבר פילחו את האוויר (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
זעקות השבר פילחו את האוויר(צילום: אוהד צויגנברג)
 

 

גם בתו של יצחקי נהרגה ביום שישי, לפני שבע שנים. "במקום לשבת יחד בשולחן השבת אנו נפרדים ממך. קידשת את המלחמה בתאונות הדרכים עסקת בהצלת חיים ובעזרה לזולת. קור רוח ומקצועיות אפיינו אותך. הייתי גאה בך מאוד", ספד עדיאל, בנו של ינון. "אבא, לא אשכח את יום שישי שבו נטע נלקחה מאיתנו. נסעתי ברכב שלפניה והייתי הראשון להגיע אליה. באינסטינקט התקשרתי אליך כדי שתדריך אותי מה לעשות. כשהבנת במה מדובר הנחית אותי היכן לבדוק דופק. רק לאחר שאמרתי לך בטלפון שמכסים אותה הרשת לעצמך להתפרק. גם עכשיו ניסיתי להתקשר אליך אבל לא היה מענה".

 

הלוויתו של יצחקי. טרגדיה כפולה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הלוויתו של יצחקי. טרגדיה כפולה(צילום: אוהד צויגנברג)
 

טפסר משנה יצחקי בתרגיל חילוץ מתאונה   (צילום: כבאות והצלה ירושלים) (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
טפסר משנה יצחקי בתרגיל חילוץ מתאונה (צילום: כבאות והצלה ירושלים)

 

אחיו, אסי יצחקי. ראש מטה במשרד התחבורה, ספד: "בכל מקום שהסתובבתי בו שיבחו אותך. מדן ועד אילת. נשמה גדולה שאי אפשר להסביר במילים. אני לא מאמין שאני מדבר עליך בזמן עבר. תמיד נזכור אותך כגיבור ואיש של חסד. דווקא אתה שחינכת לנהיגה בטוחה קיפחת חייך בכביש שלא באשמתך". מנחמים רבים ביקשו לחזק את ידיהם של בני המשפחה. ילדיו מיררו בבכי: "איך נופלת עלינו שוב כזו מכה? מה נעשה עכשיו? אבא היה המנהיג שלנו, הוא היה האדם הכי טהור שיש. תמיד עזר לכולם והתנדב".

 

מסע הלוויה. הלם מהאובדן (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מסע הלוויה. הלם מהאובדן(צילום: אוהד צויגנברג)

 

תחושות קשות אצל החברים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
תחושות קשות אצל החברים(צילום: אוהד צויגנברג)

 

גם בשירותי הכבאות שרר הלם נוכח האובדן הכבד. שיירת כבאיות תלווה את ארונו של יצחקי מקריית ארבע לבית העלמין שבהר המנוחות בבירה. טרם יציאת השיירה ספד לו הרב דוב ליאור, וסיפר על האובדן הכבד שעמו התקשה להתמודד יצחקי כאב שכול שאיבד את בתו: "היה לו קשה מאוד לצאת מזה. אולי בכלל לא יצא מזה עד יומו האחרון. עכשיו הוא הולך לדרכו האחרונה כדי להיקבר ליד הבת שלו", אמר.

 

"אב רוחני של מאות לוחמים וחניכים"

נציב כבאות ראשי, רב טפסר שחר איילון, סיפר על האבידה הגדולה למשפחת הכבאים: "איבדנו אדם שהיה כבאי ותיק, מקצועי ומפקד מוערך. ינון יצחקי היה הכבאי הראשון בקריית ארבע, הוא הפך למפקד תחנה ולאור כישוריו כיהן בתפקיד בארבע השנים האחרונות". איילון סיפר כי השנה האחרונה הייתה מאוד פורייה עבורו כמפקד בית הספר, "שכן הוא הכשיר מספר רב של לוחמי אש חדשים. ינון היה דמות חינוכית ונערצת על ידי מאות רבות של חניכים שעברו תחתיו, ולצד זה היה איש חביב וצנוע שקל מאוד לאהוב. מדובר באבידה גדולה וקשה, יש הלם ואבל גדול בכבאות". איילון סיפר על "סבא לנכדים שבא ממשפחה מכובדת ואכפתית של תורמים למדינה". 

 

רשף משנה אסף אברס ספד לו אף הוא: "ההיכרות הראשונה שלי איתו הייתה לפני מעל 18 שנים כשהייתי בקורס כבאים. אחיו, אסף יצחקי עשה איתי את הקורס ודרכו הכרתי את ינון שהיה מפקד התחנה בקריית ארבע. ההיכרות העמיקה יותר כשהתמנה למפקד בית הספר לכבאות".

 

יצחקי. הרצה על תאונות דרכים (צילום: כבאות והצלה ירושלים) (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
יצחקי. הרצה על תאונות דרכים(צילום: כבאות והצלה ירושלים)
 

אברס סיפר  כי בעת התאונה שבה נהרגה בתו, היה זה יצחקי עצמו שקיבל את הקריאה בקשר בזמן שהוא עצמו היה עסוק בתקרית אחרת. "מאוחר יותר הוא הבין שמדובר בבתו", אמר. "שירתתי תחתיו כשהייתי מדריך בבית הספר, ועיקר ההרצאות שלו עסקו בתאונות דרכים, זה היה קודש הקודשים מבחינתו. היה חשוב לו שידעו כיצד להפעיל את הציוד בצורה נכונה ושיהיו מודעים לכל הסכנות". לדבריו, הוא "היה אב רוחני של מאות לוחמים וחניכים. היו לו אוזן קשבת והמון סבלנות. זו אבידה מאוד קשה למערך הכבאות, הוא השאיר חלל מאוד גדול".

  

גם השר ישראל כץ, שאחיו של יצחקי משמש כראש המטה שלו, נשא דברים: "הכרתי אותו היטב. לצערי באתי לנחם אותו לפני שבע שנים". הוא הוסיף כי "לא הייתה פעולה התנדבותית שהוא לא יצא אליה".

 

נהג משאית נהרג בהתהפכות עצמית

יצחקי הוא ההרוג השלישי בתאונות שאירעו ביממה האחרונה: בצומת המוביל נהרגה חיילת בת 20 בהתנגשות בין שני כלי רכב מסחריים.

 

בתאונה נוספת שהתרחשה הבוקר, נהרג גבר בן 38 מהכפר שעב, לאחר שהתהפך עם המשאית שבה נהג ונמחץ למוות תחתיה, סמוך ליישוב כרם בן זמרה באזור הר מירון. הנהג, שהוביל זפת, סטה עם רכבו לשביל צדדי מסיבה לא ברורה. המשאית התהפכה על דופן שמאל, והנהג נמחץ בין הקבינה לבין העגלה, תחת המנוע. כוחות כיבוי והצלה חילצו את גופתו משם.

 

שמעון ביסמוט, פרמדיק מד"א, סיפר ל-ynet כי ערימת הזפת שנשפכה מהעגלה הקשתה על הטיפול בנהג. "לאחר החילוץ התברר שהוא כבר ללא דופק ונשימה ומותו נקבע במקום", אמר.

 

בהכנת הידיעה השתתף מאור בוכניק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחקי. דרכו האחרונה
צילום: כבאות והצלה ירושלים
זירת התאונה
מומלצים