שתף קטע נבחר

אישום בפרשת הפדופיליה: "הייתי עם ילד בגילך"

כתב האישום הראשון בפרשה שבמסגרתה נעצרו 23 חשודים, מייחס לתושב ירושלים בן 57 עבירות של ניסיון הטרדה מינית וניסיון למעשה סדום. הנאשם שוחח עם סוכן משטרתי שהציג עצמו כ"ילד בן 12" וקבע עמו פגישה לצורך קיום יחסי מין

תושב ירושלים בן 57 הוא ראשון הנאשמים בפרשת הפדופיליה שנחשפה בסוף החודש שעבר. בשיחה עם הסוכן המשטרתי, נשאל הנאשם: "מה הגיל הכי קטן שלך?" והוא השיב: "בגיל שלך, ומאוד נהנו". "אתה אוהב בגילי?", נשאל והשיב : "כן". הבוקר (יום ה') הוגש כתב האישום לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

 

פדופילים ברשת - דיווחים קודמים ב-ynet:

אין פרופיל לפדופיל: איש ביטחון, סוהר, נער גבעות  

"השוטר לשעבר אמר לבת 12: תתקלחי ותבואי"

"מעצר הפדופילים - טיפה בים; ישראל גן חיות"

 

"אני אוהב להתנשק והרבה מגע, אבל רק אם רוצים והכי חשוב אני אוהב לקחת את הזמן כדי שנהנה", סיפר הנאשם ל"ילד" שעמד מולו בצד השני של הצ'ט, רגע לפני שהתכוון לממש את זממו. כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד יניב בן-הרוש מפרקליטות מחוז מרכז, מייחס לנאשם עבירות של ניסיון הטרדה מינית בקטין שטרם מלאו לו 15 שנה וניסיון למעשה סדום בנסיבות אינוס. 

 

לפי כתב האישום, האיש שוחח במשך תקופה עם סוכן משטרתי, שהציג את עצמו כ"ילד בן 12" בצ'ט באינטרנט. השיחות היו בעלות גוון מיני במטרה לקיים מפגש מיני עם ה"ילד". בהמשך צורפה לחקירה גם סוכנת משטרתית. הסוכנת שוחחה טלפונית עם הנאשם, דיברה עמו כ"ילד" וב-25 ביולי תיאם הנאשם מפגש עם אותו "ילד" ומטרת המפגש הייתה קיום יחסים מיניים. הנאשם הגיע לכתובת שמסר לו ה"ילד", נכנס לתוך חדר המדרגות, עלה לקומה השנייה ושם נעצר על-ידי השוטרים שארבו לו ועצרו אותו.

 

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהגישה הפרקליטות נגד הנאשם, ציינה המשטרה כי בידיה תיעוד מלא ומוקלט של השיחות שקיים הנאשם עם הסוכנים המשטרתיים. בבקשת המעצר צוין כי הנאשם אמר לאחד השוטרים שעצרו אותו כי יש לו בעיה ושהוא "נמשך לנערים". לשוטר אחר הוא אמר: "איזה דפוק אני, הבעיה שלי היא שאני לא יודע לעצור".

 

תפקיד הסוכנת היה לשוחח עם החשודים בטלפון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
תפקיד הסוכנת היה לשוחח עם החשודים בטלפון(צילום: ירון ברנר)

 

במסגרת מבצע רחב-היקף שניהלה יחידת ההונאה של משטרת מחוז מרכז, נעצרו בסוף החודש שעבר 23 חשודים בפדופיליה. האות לפתיחת החקירה המסועפת ניתן לפני כשלושה חודשים עם מעצרו של חשוד בעבירות פדופיליות.

 

החשוד גויס כ"עד מומחה", סייע למשטרה להגיע לפורומים רלוונטיים ושרטט קודים התנהגותיים שבהם פועלים עברייני מין במרחב הווירטואלי. המשטרה בנתה פרופיל של ילדה בת 12 וילד בן 12 והטילה על שני הסוכנים המשטרתיים לנהל שיחות עם החשודים, בהם עובדי ציבור, סטודנטים ועובדים במקצועות חופשיים.

 

"הזדעזעתי מהעוצמה" 

עד מהרה החלו לזרום ההצעות הבוטות מצד החשודים

שתועדו על-ידי צוות חוקרים מיוחד שפעל סביב השעון. חוקרי צוות החקירה המיוחד בראשותו של פקד ארנון חגיגי ניהלו את ההתכתבויות בצ'ט, ואילו נ', הסוכנת המשטרתית בעלת הקול הילדותי, שוחחה עם החשודים כשצוות שלם של שוטרים סביבה מתעד אותה.

 

"ידעתי שיש פדופילים ברשת אבל הזדעזעתי לראות את העוצמה שבה הם פועלים", סיפרה הסוכנת לאחר חשיפת הפרשה, "אמרתי להם שאני ילדה קטנה, רק בת 12-13, וקצת ביישנית, אבל זה לא הרתיע אותם. הם הציעו לקנות לי מתנות ולתת לי כסף, העיקר שאני אפגוש אותם. בדרך כלל השיחות היו בעלות רקע מיני. זה היה מזעזע".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטרת המפגש הייתה קיום יחסים מיניים (אילוסטרציה)
צילום: Gettyimages
מומלצים