שתף קטע נבחר

שוב שריפה בכרמל: כבאים ומטוסי כיבוי במקום

שישה צוותי כיבוי ומטוסים מנסים להשתלט על השריפה שפרצה במורדות המזרחיים של הכרמל - באזור שבו פרצה שריפה ביום רביעי. הכבאים: "השריפה במצב יציב"

עוד שריפה בכרמל: שישה צוותי כיבוי מאיגוד ערים חיפה, בסיוע שני מטוסי כיבוי, מנסים להשתלט על שריפה שפרצה הבוקר (שבת) בין צומת התשבי לצומת העמקים, במורדות המזרחיים של הכרמל. כעבור כשעתיים השיגו הכבאים שליטה על הלהבות. באותו מקום התחוללה שריפה גדולה ביום רביעי.

 

גל השריפות - כתבות אחרונות

שריפה פרצה ביער בן שמן באזור נאות קדומים

בחזרה לבתים שעלו באש: "שום דבר לא נשאר"

השריפה בטבעון: "פועלת פה חוליית מציתים"

 

השריפה פרצה סמוך לשעה 10:30 על צלע ההר מתחת לקרן הכרמל - המוחרקה. מפקד תחנת המפרץ בכיבוי אש חיפה ודובר האיגוד, רשף יוסי בן יוסף, אמר כי מדובר בהתלקחות של השריפה שהשתוללה במקום ביום רביעי אחר הצהריים. "האש החלה במרכז ההר, ובמקום פועלים שישה צוותי כיבוי מתחנות האיגוד. לאחר זמן מה הצטרפו אליהם שני מטוסים, שהטילו חומר מעכב בעירה במעלה הרכס, כדי למנוע התפשטות של האש לכיוון המוחרקה. בשלב זה לא הוזעקו כוחות נוספים והשריפה במצב 'יציב'", הוא אמר.

 

תחילת השריפה ביום רביעי בכרמל (צילום: אורי טמל) (צילום: אורי טמל)
תחילת השריפה ביום רביעי בכרמל(צילום: אורי טמל)

 

בשריפה ביום רביעי נשרפו כ-70-100 דונם של חורש טבעי ויער נטוע. בעקבות השריפה דיווחו עדי ראייה כי פרצה בשל פיצוץ, וטענה זו נחקרת במסגרת חקירת השריפה

 

במשטרה ובשירותי הכיבוי העריכו כי מדובר בגל הצתות, ככל הנראה על רקע לאומני. מפקד שירותי הכיבוי בחיפה, טפסר אריה רגב, אמר ביום חמישי, לאחר שהכבאים השתלטו על שריפה גדולה בקריית-טבעון, שבה נפגעו בתים: "אפשר להגיד שמדובר ברשלנות פעם אחת או פעמיים, לא ייתכן ששש שריפות פורצות בגלל רשלנות באותו מקום. יש לנו פה חולייה שפועלת". עוד התברר כי ביום חמישי, סמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר, הוצתו בוואדי העולה משער העמקים לקריית טבעון שתי שריפות, שהכבאים השתלטו עליהן לפני שהתפשטו. באותו מקום הוצתה השריפה הגדולה ביום חמישי אחר הצהריים.

 

לשריפה בכרמל ביום רביעי הוזעקו כ-20 צוותי כיבוי מתחנות חיפה וכן מאזור עפולה

 וחדרה שהתבקשו לסייע. כמו כן, פעלו במקום שני מטוסי כיבוי וכן מסוק משטרתי שהעביר לצוותים תמונת מצב של התקדמות האש. בכיבוי השתתפו גם צוותי קק"ל עם רכבי כיבוי וצוותים מרשות הטבע והגנים. בשירותי הכיבוי הוסיפו כי מטוסים שפעלו בשמי אזור ירושלים הופנו לאזור הכרמל, וסייעו בהשגת השליטה.

 

כמה עדי ראייה באזור טבעון אמרו ל-ynet כי השריפה שפרצה ביום רביעי באזור המזרחי של הכרמל החלה בפיצוץ. פיצוץ נוסף אירע במהלך השריפה, ומקורו לא ברור. בשירותי הכיבוי אמרו כי עדויות אלה יילקחו בחשבון במהלך חקירת השריפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה בכרמל ביום רביעי
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים