שתף קטע נבחר

הערה לסא"ל שפקודיו הודו בבילוי עם זונה ביוון

4 לוחמי חיל הים הודו שקיימו יחסים עם יצאנית במהלך אימון ויישפטו מחר. הערה פיקודית נרשמה למפקד הספינה שלהם. בצה"ל אומרים: המעשה מנוגד לנורמות, עונש חמור למפקד

בעקבות פרשת לוחמי הסטי"ל שעל פי עדויות קיימו יחסי מין עם יצאנית במהלך אימון ביוון, הודו היום (א') ארבעה חיילים בהתנהגות שאינה הולמת והם יישפטו מחר על ידי מפקד הפלגה שלהם. מפקד הספינה שבה משרתים החיילים, קצין בדרגת סגן אלוף, קיבל הערה פיקודית בשל הפרשה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

  

בחיל הים אמרו כי "מדובר באירוע שנוגד את כל הנורמות שעליהן חונכו חיילים אלו.

העונש החמור למפקד הספינה מוכיח זאת".

 

בתגובה לפניית ynet נמסר מדובר צה"ל כי "לאור חומרת האירוע שבו השתתפו ארבעה חיילים מצוות הספינה במהלך שהותם ביוון, בוצע הערב תחקיר מקיף ובסיומו החליט מפקד שייטת 3 להעיר הערה פיקודית למפקד הספינה, קצין בדרגת סא"ל, וכן להעמיד לדין את ארבעת החיילים שנהגו בניגוד לפקודות ובניגוד למצופה מחיילים בצה"ל. צה"ל מוקיע את ההתנהגות הפסולה".

 

מוקדם יותר אישרו בצה"ל כי נבדקו עדויות שלפיהן לוחמים המשרתים על ספינות טילים קיימו יחסי מין עם יצאנית במהלך אימון שהתקיים ביוון בשיתוף חיל הים המקומי. לפי העדויות, המקרה אירע בבית בושת בעיר פיראוס, ככל הנראה בזמן שקיבלו זמן חופשי מהאימון.

 

במהלך השהייה בנמל ניצלו הלוחמים זמן שניתן להם לטובת סיור וביקור בערים הסמוכות כדי לבקר בבית הבושת המקומי. על פי העדויות, הם התרברבו בפני חיילים מהיחידה על הביקור בבית הבושת ומפקדיהם שמעו על המקרה לאחר שחבריהם שיבחו אותם על כך.

 

ח"כ אורית זוארץ (קדימה), חברה בועדת החוץ והביטחון, אמרה ש"האירוע שנחשף חמור הן בפן הערכי-מוסרי והן בפן הביטחוני, דווקא בימים אלה שבהם יעדים ישראליים חשופים למתקפות טרור בעולם. אם העובדות שפורסמו נכונות, תגובת המפקדים והחיזוק שקיבלו מבישים ומהווים המשך ישיר ל'רוח המפקד' שאותה ספגו בימיו של מפקד החיל הקודם, שכשל ערכית גם הוא".

 

זוארץ הוסיפה שבכוונתה לפנות לשר הביטחון ולרמטכ"ל "באופן דחוף על מנת לבחון ולעקור את הנורמות הפסולות הללו מן השורש, בעיקר את תרבות הגבר-גבר והמאצ'ו הישראלי שמרשה לעצמו, ולהדיח את המפקדים והלוחמים המעורבים".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספינת טילים של חיל הים.
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים