שתף קטע נבחר

שריו של רבין יצטלמו ביחד, ברק ייעדר. למה?

מרכז רבין יציין מחר את הקמת הממשלה ב-1992. שרי אותה ממשלה הוזמנו לתמונה קבוצתית, אולם ברק, שהיה אז שר הפנים, הודיע שלא יגיע. שמעון שבס: "ברק שוב ברח"

מרכז רבין בתל אביב יציין מחר (יום ג') את הקמתה של ממשלתו השנייה של יצחק רבין. האירוע יכלול שחזור של התמונה הקבוצתית של שרי הממשלה, סיור במוזיאון רבין ורב-שיח על השפעת סדרי העדיפויות של הממשלה על המציאות במדינה. אולם שר הביטחון, אהוד ברק, שהיה שר הפנים באותה ממשלה, הודיע באמצעות לשכתו כי לא יגיע לאירוע, וזאת מבלי לספק הסברים למארגנים.

 

יצחק רבין - כתבות נוספות ב-ynet

 

מארגני האירוע נפגעו מברק שכינה עצמו לאורך השנים "ממשיך דרכו של רבין". מי שלא יכול היה להתאפק הוא מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, שמעון שבס, שתקף בחריפות את שר הביטחון וטען כי "אהוד ברק שוב ברח" - רמז לביטוי שהוטבע אחרי אסון צאלים ב'.

 

לדבריו, "באירוע יתקיים פאנל נרחב שידון במציאות הפוליטית והמדינית, וגם בנושאים החמים האחרים שעל הפרק. אין לי ספק שברק, שכבר ברח פעם, בורח גם עכשיו. הוא פוחד מהשיחה, והוא חושש כנראה שאנשים יגידו דעות אחרות משיש לו. מי שמתיימר להיות ממשיך דרכו של רבין, פוחד לשמוע דעות שונות משלו".

 

למרות שלא נטען כי ברק ביטל במפתיע את השתתפותו, נמסר מלשכת ברק כי שר הביטחון הודיע מראש שלא ישתתף בכינוס, לפיכך הטענה כי ביטל את השתתפותו אינה נכונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק על רקע דיוקנו של רבין
צילום: AFP
מומלצים