שתף קטע נבחר

גל"צ: מהדורות יומן הצהריים וחצות מבוטלות

מפקד גל"צ הנכנס ירון דקל, עומד לבצע מספר שינויים בתחנה הצבאית, ביניהם ביטול מהדורות יומן הצהריים ויומן חצות, שאותן יחליפו מהדורות בפורמט חדש. את הקריינים הוותיקים אהוד גרף ונועם אבירם יחליפו שיבל כרמי מנסור ורן יבנאי

פרסום ראשון: שינויים ראשונים של מפקד גל"צ הנכנס, ירון דקל, בתחנה הצבאית - יומן הצהריים ויומן חצות יבוטלו. מהדורות החדשות הללו תארזנה בצורה חדשה והקריינים הוותיקים אהוד גרף, נועם אבירם ורועי רון יפסיקו להגיש אותן. ל- ynet נודע שמי שיחליף אותם יהיו רן יבנאי ושיבל כרמי מנסור. מנסור עבד עד כה בתחנה בתקן של פרילנסר, אך ייחשב מעתה כעובד התחנה לאחר שדקל השיג עבורו תקן מתאים.

 

שינוי נוסף מהותי עליו החליט דקל הוא החלפת הסלוגן "גלי צה"ל כל הזמן" המזוהה עד מאוד עם התחנה הצבאית. כמו כן, לאורך כל מהדורה יושמע under (מוזיקה שעל רקעה יקריין מגיש החדשות) וכתבי התחנה ישולבו כמדווחים במסגרת מהדורת החדשות. על האריזה החדשה של המהדורות יהיה אחראי המוזיקאי עירד אשל, המעורב בעוד מספר פתיחים חדשותיים בגופי תקשורת שונים. פילוט למהדורות החדשות כבר הוקלט לאחרונה. גורם בכיר סיפר ל-ynet כי במסדרונות התחנה שוררת אווירה קשה, בעיקר מכיוון שדקל לא התייעץ עם איש טרם קבלת ההחלטות החדשות.

 

אולפן גלי צה"ל. שינויים בתחנה  (צילום: עמית קוטלר) (צילום: עמית קוטלר)
אולפן גלי צה"ל. שינויים בתחנה (צילום: עמית קוטלר)

 

מנסור הוא השדר הראשון מהמגזר הדרוזי שהגיע לתחנה, הוא התחיל את דרכו כמגיש מבזקי חדשות ותוכניות מוזיקה. יבנאי נחשב למגיש בכיר בתחנה והוא מגיש חדשות, יומנים, תוכניות דוקומנטריות צבאיות, ובעבר הגיש יומן החדשות "שטח שש".

 

גרף נחשב לאחד הקולות המזוהים ביותר עם התחנה הצבאית, ונמצא בה מעל ל-45 שנה.

מלבד מהדורות החדשות הוא הגיש גם את "קולה של אמא" ומגיש עד היום את הפינה "60 שניות על" המסכמת במשך כדקה, מחקר שנעשה בארץ או בחו"ל ומשודרת משנת 1981. בנוסף הוא משמש גם כראש מחלקת "האומר והתעודה" בתחנה שאמונה על תוכניות כמו "שעה היסטורית", שאלות אישיות", "ספרים רבותי ספרים" ו"חכמים בלילה". גרף זכה שבע פעמים בפרס מפקד גלי צה"ל ובפרס "בני ברית" לעיתונות.

 

נועם אבירם התחיל את דרכו כשדר בספינת החדשות "קול השלום" של אייבי נתן. הוא הגיש במשך שנים תוכניות חדשות בערוץ הראשון והיה המנהל הראשון של תחנת גלגל"צ. עדיין לא ידוע מה יעשו גרף, אבירם ורון במסגרת השינויים המתרחשים בימים אלה בתחנה.

 

מגל"צ נמסר בתגובה: "אין בכוונתנו להתייחס לתוכנם של דיונים מערכתיים פנימיים".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיבל כרמי מנסור. בקרוב יקריין את החדשות
צילום: עמית קוטלר
לאתר ההטבות
מומלצים