שתף קטע נבחר

יועץ הנשיא: מורסי ידון בשינוי הסכמי קמפ דיוויד

יועצו המשפטי של נשיא מצרים טען בראיון לעיתון "אל-מסרי אל-יום" כי הנשיא ישקול לשנות סעיפים בהסכם השלום עם ישראל באופן שיבטיח את ריבונותה המלאה של מצרים על חצי האי סיני

נשיא מצרים מוחמד מורסי ידון בשינוי סעיפים בהסכמי קמפ דייויד באופן שיבטיח את ריבונותה המלאה של מצרים על אדמת חצי האי סיני. כך טען יועצו המשפטי של מורסי, מוחמד גדאללה, בראיון שהתפרסם היום (יום ג') בעיתון "אל-מסרי אל-יום".

 

עוד חדשות בעולם :

 

יועצו של נשיא מצרים התייחס להחלטותיו האחרונות של מורסי, בהן הדחתם של שר ההגנה והרמטכ"ל, והבהיר כי לא קיים עימות בין המועצה הצבאית העליונה לבין הנשיא הנבחר. הוא גם הדגיש בראיון כי איש מבכירי המועצה הצבאית העליונה לא התערב בבחירתם של שר ההגנה והרמטכ"ל החדשים במקומם של מוחמד חוסיין טנטאווי וסמי ענאן. לדבריו, ביצוע שינויים בצמרת הצבא הוא חלק מזכותו של הנשיא, שמשמש גם כמפקד העליון של הכוחות המזוינים.

 

 

מבצע נרחב בחצי האי כדי ללכוד פעילי ג'יהאד איסלאמיים. כוחות מצריים בסיני (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מבצע נרחב בחצי האי כדי ללכוד פעילי ג'יהאד איסלאמיים. כוחות מצריים בסיני(צילום: AFP)

 

מוקדם יותר היום אמר גורם המקורב למועצה הצבאית במצרים לעיתון "אל-חיאת" הלונדוני כי החלטתו של מורסי להדיח את טנטאווי התקבלה לאחר שהתייעץ עמו.

בנוסף, מורסי התייעץ בנושא עם מזכ"ל האו"ם לשעבר, קופי אנאן. על פי אותו גורם, הצדדים הסכימו שלא להעמיד לדין אף אחד מבכירי המועצה הצבאית העליונה.

 

הגורם הבהיר שמורסי הטיל על שר ההגנה החדש, הפילדמרשל עבד אל-פתאח סיסי, ראש המודיעין הצבאי לשעבר, להשלים את הרכבת המועצה העליונה של הכוחות המזוינים ובחירתם של מפקדים חדשים לחיל הים, האוויר, ההגנה האווירית, המודיעין הצבאי והמשטרה הצבאית. הוא הביע תקווה כי כתוצאה מהשינויים האלה יהיה ניסיון לשנות את הסכם השלום עם ישראל ובייחוד מה שקשור לפרישת הכוחות בסיני.  

 

סוכנות הידיעות הפלסטינית "'מען" דיווחה כי כוחות הביטחון המצריים הצליחו לשים את ידם על מסמכים ותוכניות חשובות של ארגוני טרור ובהם שמות של בכירים בארגונים אלה שפועלים במצרים ומחוצה לה. מעבר לכך לא דווחו פרטים נוספים על תוכן המסמכים.

 

במקביל, המבצע לטיהור סיני מתאי טרור איסלאמיים נמשך. מקור ביטחוני מצרי אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית שהמבצע הצבאי התרכז בשעות האחרונות בכפר אל-גורה בעיר א-שייח זוויד בצפון סיני ובאחת משכונות הבדואים באזור. במהלך המבצע התנהלו קרבות עזים בין כוחות הביטחון לבין החמושים, שהשתמשו במטולי אר.פי.ג'י.

 

המבצע הצבאי נפתח בשבוע שעבר ולראשונה מאז 1973 תקף חיל האוויר המצרי בסיני בעקבות הפיגוע באזור מעבר רפיח שבו נהרגו 16 חיילים מצרים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מפסיק להפתיע. מורסי
צילום: AFP, NILE TV
הודח מתפקידו. טנטאווי
צילום: AP
מומלצים