שתף קטע נבחר

לא תל-אביבי? ממחר החניה תעלה לך יותר כסף

תעריף החניה לנהגים מחוץ לתל-אביב יתייקר מ-5.3 שקלים ל-6 שקלים לשעה. התל-אביבים ירוויחו מהשינוי כשיוכלו לחנות חינם בכחול לבן, במקום תמורת 70 אג' לשעה

הלחם התייקר, גם המע"מ מזנק. עכשיו גם החניה בתל-אביב: ממחר (יום ד') יחולו שינויים בהסדרי החנייה בתל-אביב, כאשר הנהגים שיגיעו מחוץ לעיר ייאלצו לשלם יותר בעוד שתושבי העיר יזכו להטבה. שעת חניה בכחול לבן לנהג ללא תו של עיריית תל-אביב תעלה 6 שקלים במקום 5.3 שקלים. במקביל, יורשו תושבי תל-אביב לחנות בכל חניות הכחול לבן בחינם, במקום תמורת 70 אגורות לשעה.

 

חניה בכותרות - כתבות נוספות ב-ynet

 

השינוי ייכנס לתוקף מחר בשעה 9:00 והוא לא יחול במקומות ובמועדים בהם נקבעו הסדרי חניה מועדפת לדיירי האזור. בין השעות 17:00 בערב עד 9:00 בבוקר (או במהלך כל שעות היממה ברחובות המוגדרים לכך), תותר חניה רק לתושבים בעלי תו חנייה אזורי מתאים. הצבת התמרורים, אומרים בעירייה, תתבצע במהלך החודשים הקרובים.

 

בעירייה אמרו כי מטרת ההסדר החדש היא "להקל על תושבי העיר הסובלים ממצוקת חניה קשה נוכח העובדה שתל אביב משמשת מרכז עסקים ובילוי מטרופוליני".

 

בשלב קודם של התוכנית הוכפלו מספר החניונים בהסדר "קרוב לבית", בה הגדילה העירייה את ההנחה שניתנה לתושבים ב-62 חניונים עירוניים של אחוזת החוף מ-50% ל-75%.

 

ראש העיר, רון חולדאי, אמר כי הפתרון האמיתי לבעיית החניה בעיר חייב להיות שימוש מוגבר בתחבורה ציבורית. לדבריו, האחריות לנושא היא של משרד התחבורה. הוא הוסיף כי "עד שמשרד התחבורה לא יספק מענה הולם לתושבי העיר ומבקריה, על ידי מערכת תחבורה ציבורית מטרופולינית יעילה, אנחנו בעירייה נמשיך לעשות ככל שביכולתנו כדי להקל ולסייע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צפיפות כחול לבן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים