שתף קטע נבחר

תגובת "ישראל יקרה לנו"

ישראל יקרה לנו" דורשת משרת החקלאות אורית נוקד ומשר המסחר והתעשייה שלום שמחון, לדרוש הורדת מחירי קקאו וקפה ו"לחדול לטפח את יוקר המחייה באמצעות הצהרות ואישורים להעלאות מחירים נוספות"

מהתנועה נמסר: "לא די בכך שהממשלה העלתה את המע"מ (העלאה אפקטיבית של 6% בשיעור המס מ-15% ל -16% ) ונתנה בכך אישור בשתיקה לרשתות השיווק להוציא מהבוידעם את אקדחי המחירים - הרי שכעת מצטרף משרד החקלאות למתקפה שמנהל משרד התמ"ת על האזרח הישראלי הכורע תחת נטל המחירים.

 

"שני המשרדים הללו משתמשים בתרוץ הפופוליסטי של 'עליית מחירי הסחורות' בעולם, כאשר הם מאשרים או מפרסמים עליות של מחירי המוצרים שבפיקוח – תחילה לחם ולאחר מכן חלב, עוף וביצים.

 

"איפה היו השרים שמחון ונוקד כאשר במשך 4 שנים ירדו מחירי הסחורות בעולם, כאשר מחירי הקקאו והקפה נמצאים בשפל של שנים, כאשר עליית שער השקל הוזילה את מחירי חומרי הגלם - מי הרוויח אז רווחים עודפים? האם השרים דורשים הורדה במחירי האספרסו, השוקולד ואבקות הקקאו עקב ירידת מחירי הקקאו והקפה ?

 

"איך נדם קולם כאשר בזכות החורף הקר יבולי הפירות עלו על המצופה? האם השרים דרשו הוזלה במחיר הפירות לצרכן, או שהם איפשרו לפערי התיווך לגדול כאשר לא היה מחסור ביבולים החקלאיים שדווקא גדלו?

 

 

"למרבה הצער, לכל המעורבים בדבר יש אינטרס להעלות מחירים. דו"ח קדמי קבע כי בישראל המחירים הכירו רק כוון אחד: למעלה. רק האזרחים ( ה 99% ) הם אלו שעל גבם בוצע במשך שנים הגזל : כאשר מחירי הסחורות בעולם עלו – המחירים הועלו, אך כאשר מחירי הסחורות בעולם ירדו – המחירים לא ירדו.

 

"התוצאה היא שבמשך שבע השנים האחרונות התייקרו מחירי המזון בישראל ב30% מעל שאר העולם – ודו"חות OECD, דו"ח קדמי, דו"ח בנק ישראל ודו"ח מכון המחקר של הכנסת מאשרים זאת.

 

"יש פתרון: מי שנהנה עד היום מהרווחיות המוגזמת בתחום המזון יספוג את עליית מחירי חומרי הגלם, בלי להפוך את הצרכן הישראלי – החנוק בגלל עול המחירים – לפרה החולבת שלו.

 

"ברוני תעשיית יצור ושיווק המזון בישראל התרגלו בעזרת שליטתם בשרי הממשלה להעלות מחירים, ואולם בשנה האחרונה הצרכן הישראלי החנוק אומר להם: עד כאן! לא נסכים לעלייה נוספת במחירי המזון היקרים כבר היום משאר העולם.

 

"ראוי שהשרים לא ישכחו את מי הם אמורים לייצג: "תפקיד משרד התמ"ת ומשרד החקלאות הוא לדאוג להורדת מחירי המזון בישראל" - נאמר בהודעת התנועה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים