שתף קטע נבחר

חודשיים מחוץ לבסיס: חייל זייף גימלים בפוטושופ

על פי החשד, באמצעות תוכנת העיצוב הגרפי הוסיף החייל ספרה בודדת למספר ימי הגימלים האמיתיים שקיבל. זו הפעם השנייה שהוא נעצר בחשד לזיוף חופשות מחלה

החשוד בזיוף חופשות מחלה בצבא עשה זאת שוב: חייל צה"ל שמשרת בבסיס של חיל האוויר נעצר בחשד שהצליח לזייף גימלים (ימי חופשת מחלה) למשך ארבעה חודשים. כך נודע ל-ynet. במשטרה הצבאית סבורים כי החייל, בדרגת טוראי, הספיק ליהנות מהגימלים המזויפים יותר מחודשיים, עד שנתפס.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

ידלין: פצצה או הפצצה? יש אופציה אחרת

המכשול האחרון הוסר: בי"ח אשדוד יוצא לדרך

בתי הספר והגנים באמת מוכנים מול הטילים?

 

באופן חריג הוחלט כאמור לעצור את החייל ולהביאו לדיון בבקשת המשטרה הצבאית להאריך את מעצרו. בית הדין הצבאי ביפו האריך היום (ד') את מעצרו של החייל עד לתחילת השבוע הבא. זו הפעם השנייה שהחייל נעצר בגין אותו חשד.

 

במאי האחרון הוא שוחרר לאחר שבית הדין הגדיר את מעשיו כ"טעות אנוש", אבל מהר מאוד הוא שב לסורו ולפי החשד הצליח "לייצר" את הגימלים באמצעות תוכנת העיצוב הגרפי הביתית פוטושופ. הפעולה התבצעה באופן הבא: החייל הוסיף לפי החשד ספרה בודדת למספר ימי הגימלים האמיתיים שקיבל, כך שמהר מאוד הפכו שישה גימלים ל-26 גימלים.

 

כשהחייל הוציא את הגימלים הוא טען לכאבים מפגיעות שספג בתאונת דרכים שבה היה מעורב. בעקבות ההיעדרות הוא סופח לר"מ 2, שם נחשפה כמות הגימלים החריגה. בעקבות התייעצות עם מפקדי החייל ביחידתו הוחלט לפנות בנושא למצ"ח.

 

התובע בתיק, סרן רפי רוזנשטיין, אמר מנגד כי ב"זיוף הגימלים, פעל החשוד להשיא טובת הנאה. במעשים אלו יש לפגוע באמון הרב שנותנים מפקדים בצה"ל בחיילים, ולפגוע גם במשמעת הצבאית". התובע אף הזכיר כי לפי חוק השיפוט הצבאי, במקרים מסוג אלו קיימת עילת מעצר כאשר החשוד זייף ומימש לפחות 35 גימלים, כשבמקרה זה עלתה כמות הימים על 70.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בעקבות פניית מפקדי החייל נפתחה בנושא חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית". גורמים צבאיים הוסיפו כי

בקרב המפקדים התעורר חשד כי מדובר בימי מחלה מזויפים ולכן פנו למשטרה צבאית בבקשה לפתוח חקירה בנושא. במקביל נעשו ניסיונות בהובלת מפקדים ישירים ומפקד הבסיס להחזרת החייל לשירות תקין.

 

סנגורו של החייל, עו"ד עידן פסח, טען בדיון שהתקיים היום בבית הדין הצבאי ביפו כי לא נרשמה לחובת מרשו עבירת היעדרות לאורך שירותו. לדברי עו"ד פסח, "אנו מצרים על כך שבית הדין הצבאי האריך את מעצרו של החייל לצורך החקירה, הגם שקיצר את תקופת המעצר שהתבקשה על ידי התביעה הצבאית. לטעמנו, מדובר בחשד ערטילאי ומופרך, אשר נבדק על ידי מצ"ח מאז חודש אפריל ועד עתה, ללא כל ממצא ובשעה שאין כל הוכחה בידי מצ"ח לזיוף המסמכים, כפי שנטען כלפי החייל. אנו שוקלים לערער על ההחלטה לעצור את החייל עד ליום ראשון ונמשיך להיאבק לשם שחרורו לאלתר ממעצרו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
באופן חריג הוחלט לעצור את החייל (אילוסטרציה)
צילום: דובר צה"ל
עו"ד פסח
צילום: מורן שביט
מומלצים