שתף קטע נבחר

מכוון גבוה: הרב הצבאי הראשי רוצה דרגת אלוף

במהלך פגישת עבודה עם ראש אכ"א, דרש הרב רפי פרץ לקדמו לדרגת אלוף, אולם בקשתו לא קוימה. כמו כן הועברה בקשה לקדם את רבני החטיבות והאוגדות בדרגה אחת. "אין סיבה שרב האוגדה יהיה בדרגה אחת מתחת לקצין לוגיסטיקה"

גם הרב הצבאי הראשי לצה"ל רוצה להיות אלוף כמו כמה מקודמיו, אבל בינתיים הוא ייאלץ להישאר עם דרגתו הנוכחית. ל-ynet נודע כי תת-אלוף רפי פרץ דרש בדיון שקיים בתחילת השנה עם ראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי, לקדמו לדרגת אלוף, אולם ברביבאי השיבה כי זה לא נכון להגדיר את הדרישה כיעד לשנת העבודה 2012 וכי יש לדון בכך באפיקים אחרים. בדובר צה"ל הסתפקו בתגובה קצרה שלפיה "הנושא אינו עומד על הפרק בעת הזו".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

ברק: נחליט, אך יש תוצאות שלא ניתנות לחיזוי

סמים, זרים והזנחה קשה. מקום האונס במסגר 8

גראדים? הנופשים באילת מוטרדים יותר מהחום  

 

פרץ לא הסתפק רק בנושא האישי וביקש להוסיף עוד סעיף שגם אותו הגדיר כיעד עבודה לשנת 2012: קידום רבני החטיבות והאוגדות בצבא בדרגה אחת, באופן שיחזק מאוד את מעמדם. גם בקשה זו טרם מולאה, ומשמעותה בשטח היא העלאה של רב אוגדה מדרגת רב-סרן לסגן-אלוף, וקידום רב חטיבה מדרגת סרן לרב-סרן.

 

חיזוק מוסד הרבנות הצבאית 

"בצורה הזו ישתוו רבני האוגדות והחטיבות ליתר קציני המטה הביצועיים. אין סיבה שקצין לוגיסטיקה אוגדתי יהיה בדרגת סגן-אלוף ורב האוגדה יהיה בדרגה אחת מתחתיו", הסביר גורם ברבנות הצבאית, שהעריך כי מאחורי בקשתו של הרבצ"ר עומדת השאיפה לחזק משמעותית את מוסד הרבנות הצבאית.

 

בקשותיו של הרב פרץ הגיעו שנה וחצי בלבד לאחר

שמונה לתפקיד הרב הצבאי הראשי. מינויו היה כרוך בהעלאתו בשתי דרגות - מסגן-אלוף (מיל') לדרגת תת-אלוף, שהיא הדרגה הקבועה של רב צבאי ראשי.

 

בעבר הוענקו לשלושת הרבנים הראשיים הראשונים בצה"ל: שלמה גורן, מרדכי פירון וגד נבון דרגות אלוף, אולם בצה"ל הוחלט לאחר מכן כי דרגתו של הרב הצבאי תהיה דומה לראשי חילות אחרים. וכך מצאו עצמם שלושת הרבנים הראשיים האחרונים: ישראל וייס, אביחי רונצקי והרב פרץ בדרגת תת-אלוף כמו הקצינים הראשיים בחילות השלישות, החינוך, המשטרה הצבאית, השריון, התותחנים, הקשר ועוד. יצוין כי מהלך חריג שיהפוך את דרגתו של הרבצ"ר לאלוף לא תלוי בראש אכ"א, כי אם בהחלטה ישירה של הרמטכ"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים