שתף קטע נבחר

במערב מאשרים: אחיו של אסד איבד רגל בפיגוע

דיפלומט מערבי ומקור במפרץ אישרו לרויטרס כי מאהר אסד, מי שמנהל את המלחמה במורדים, איבד רגל בפיגוע בישיבת הקבינט בחודש שעבר. ובינתיים: בן דודו של סגן הנשיא פארוק א-שארע ערק. משימת פקחי האו"ם תסתיים ביום א' ולא תוארך

דיפלומט מערבי אישר הערב (יום ה') לסוכנות הידיעות רויטרס כי בפיגוע בישיבת הקבינט הביטחוני הסורי בחודש שעבר איבד אחיו של הנשיא בשאר אסד, מאהר אסד, אחת משתי רגליו. גם מקור ממדינות המפרץ אישר לסוכנות את הדברים: "החדשות על כך שהוא איבד רגל אחת נכונות".

 

עוד חדשות מהעולם :

 

הדיווחים הראשונים על כך שמאהר אסד, בכיר ביטחוני רם-דרג במשטר הסורי ומי שלפי חלק מהפרסומים מנהל בעצמו את המלחמה במורדים, איבד רגל בפיגוע ההוא בדמשק, נפוצו מוקדם יותר השבוע.

 

שגריר צרפת באו"ם הודיע הערב כי משימת משקיפי האו"ם בסוריה, שהמנדט שניתן לה יפוג ב-19 באוגוסט, יום ראשון הקרוב, לא תוארך. היא תסתיים לאור העובדה שהתנאים שנקבעו לקראת הארכה אפשרית שלה לא קוימו: ממשלת סוריה לא חדלה מהשימוש בירי מנשק כבד ורמת האלימות לא פחתה באופן משמעותית.

 

הרס בסוריה. הלחימה נמשכת (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הרס בסוריה. הלחימה נמשכת(צילום: AFP)

 

בתוך כך דיווחה הערב רשת הטלוויזיה "אל-ערבייה" כי קרוב משפחתו של סגן נשיא סוריה, פארוק א-שארע, ערק מהמשטר הסורי. בתחילה דווח בסוכנות הידיעות רויטרס כי לפי "אל-ערבייה" סגן הנשיא עצמו הוא שערק, אך בהמשך פורסמה הבהרה שלפיה בן דודו, יערוב א-שארע, הוא שנטש את המשטר הסורי וקרא לצבא "להצטרף למהפכה". יערוב א-שארע כיהן כראש אגף המידע במנגנון הביטחון הפוליטי הסורי.

 

מדובר בעוד מבוכה לאסד, שעליו ניחתו כמה וכמה מכות בחודש האחרון. בפיגוע בחודש שעבר בלב דמשק נרצחו ארבעה מבכירי הצמרת הביטחונית שלו, בהם שר ההגנה דאוד ראג'יחה ויד ימינו של אסד, גיסו הידוע לשמצה אסף שווקאת. בשבוע שעבר ערק ממשטרו ראש הממשלה שלו, ריאד חיג'אב, אחרי חודשיים בלבד בתפקיד. בראיון השבוע טען חיג'אב כי אסד

שולט כעת ב-30% מסוריה בלבד.

 

בתוך כך איימו היום המורדים בסוריה כי אם המערב יעמוד בסירובו לשלוח כוחות צבא לסוריה כדי להילחם באנשי אסד, הם יפנו לארגון הג'יהאד העולמי אל-קאעידה ויבקשו ממנו לבוא לעזרתם. "אנחנו לא רוצים כאן את אל-קאעידה, אך אם איש לא יעזור לנו נכרות עמם ברית", אמר מפקד המורדים בשכונת באב אל-נאסר בחלב, אבו עמאר. זה חודש ימים שבעיר הגדולה בסוריה נערכים קרבות עזים בין נאמני אסד לבין מתנגדי המשטר החמושים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאהר אסד. בלי רגל
צילום: AFP
סגן נשיא סוריה פארוק א-שארע. קרוב משפחה ערק
צילום: איי אף פי
מומלצים