שתף קטע נבחר

השלב הבא של ישי: מעצר של אריתריאים וסודנים

"האיום של המסתננים כאן הוא לא פחות חמור מהאיום האיראני", אמר השר אלי ישי ל-ynet, לאחר מעצר אריתריאי בחשד לאונס. כיוון שהוא אינו יכול לגרש אותם עדיין, הוא אמר: "עד שתהיה לי אפשרות לגרש אותם אני אכלא אותם ואמאיס עליהם את חייהם"

שר הפנים לא עוצר ומשנה את המדיניות שלו: אחרי גירוש חלקי של תושבים מדרום סודן, מכריז היום (ה') אלי ישי בראיון ל-ynet כי הנחה את רשות האוכלוסין וההגירה "להתחיל בשבועות הקרובים לעצור גם את אזרחי אריתריאה וצפון סודן, בהתאם להתקדמות בהשלמת מתקן השהייה בדרום הארץ".

 

נושא המלחמה באיראן, שתהיה או לא, הוריד מהכותרות את בעיית המסתננים לישראל. מעצרו הבוקר של מבקש מקלט מאריתריאה בחשד לאונס בדרום תל אביב החזיר את הנושא לסדר היום, וישי לא מתכוון לתת לו להיעלם. "האיום של המסתננים כאן הוא לא פחות חמור מהאיום האיראני. המקרה היום מוכיח עד כמה אבד הביטחון האישי של אזרחי ישראל. את זה צריך להחזיר", אמר שר הפנים.

 

מתקן כליאה. קצב בנייתם יקבע את קצב המעצרים (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
מתקן כליאה. קצב בנייתם יקבע את קצב המעצרים(צילום: אליעד לוי)

 

עוד בחדשות ynet:

 

מספר מבקשי המקלט בישראל, שהגיעו דרך הגבול הדרומי, נמצא בירידה מתמדת. בחודש יולי נרשמו רק 268 כאלה, לעומת יותר מ-1,000 בחודשים שקדמו לו. ישי זוקף זאת לזכות לגדר ותוכניתו, שכוללת החמרת הענישה למעסיקי מסתננים, החלת החוק למניעת מסתננים (שנכנס לתוקפו ביוני וקבע כי כל מסתנן שיכנס מעתה ייכלא לתקופה של עד שלוש שנים) ופעילות לגירושם של אזרחי דרום סודן וחוף השנהב, השוהים בישראל.

 

ישי אולי מתגאה בהישגיו, אבל בשכונות דרום תל אביב ובארגונים לזכויות אדם טוענים, כל אחד מסיבותיו שלו, כי הממשלה נכשלה בצורה חריפה בכל הקשור בבעיית הפליטים ומבקשי המקלט. שר הפנים דוחה את הטענות ומפנה אצבע מאשימה אל משרדי המשפטים והחוץ.

 

"עשינו דברים גדולים ונעשה צעדים חשובים אף יותר", הוא אמר. "אני בא בטענות למשרד

 החוץ ולמשרד המשפטים שלא מאפשרים לי לגרש את כולם, כפי שעשינו עם אזרחי דרום סודן. משרד החוץ ומשרד המשפטים גוררים רגליים, הם לא קיבלו החלטה אמיצה לטובת החלום הציוני".

 

הפתרון של ישי ברור, ולא בטוח שכולם יאהבו אותו. "בינתיים, אני מתכוון לכלוא אותם. לזה אני לא צריך אישור מאף אחד, טובת מדינת ישראל לנגד עיניי", אמר שר הפנים. "דרשתי מהאוצר תוספת תקציב להגדלת מתקני השהייה ועד שתהיה לי אפשרות לגרש אותם אני אכלא אותם כדי להמאיס עליהם את חייהם. יש תוכנית מסודרת ברשות ההגירה לכלוא אותם ככל שיהיה מקום במתקני השהייה. נכלא אותם במהירות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים