שתף קטע נבחר

עדות מה"לינץ'": "היהודים קיללו ערבים - ותקפו"

חבר של הנער הערבי שנפצע קשה אתמול בלילה בי-ם שיחזר את רגעי האימה, במה שלפי עדי ראייה היה למעשה לינץ' לאומני: "פתאום אחד היהודים נתן לי סטירה. ברחנו ורדפו אחרינו". אבי הפצוע: "המשטרה נותנת אור ירוק ליהודים להשתולל"

אחד מחבריו של הנער הערבי בן ה-17.5 ממזרח ירושלים, שנפצע אתמול בלילה קשה באירוע האלים בכיכר ציון, שטח בפני ynet את גרסתו להשתלשלות האירועים שבתחילה תוארו כקטטה, אך לטענת הערבים שהיו מעורבים בהם ועדת ראייה היו למעשה לינץ' לאומני. "היינו ארבעה חברים בירושלים", סיפר. "שברנו את הצום באחת המסעדות ואחר כך יצאנו לקנות בגדים לחג. פתאום ראינו יותר מ-40 יהודים שמקללים ערבים. לא התייחסנו למה שהם אמרו והמשכנו ללכת. פתאום אחד היהודים נתן לי סטירה בפנים".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

הנער הוסיף: "הסתכלתי אחורה וראיתי חמישה יהודים שרצו להתנפל עלינו סתם. ברגע שהרגשנו שאנחנו בסכנה ברחנו ורדפו אחרינו יותר מ-40 איש. נכנסתי לתוך חנות בבעלות של יהודי והוא ביקש ממני לצאת. סירבתי בגלל שחבורת היהודים המתינה בחוץ". הוא הוסיף כי היהודים המשיכו לרדוף אחרי החבורה הערבית, עד שתפסו אחד מהם ותקפו אותו. "אחר כך קיבלתי טלפון ואמרו לי לחזור כי החבר שלי נפצע קשה".

 

אביו של הנער שנפצע הוסיף כי בנו הותקף על ידי עשרות יהודים גזענים כיוון שהוא ערבי. "אני מאשים את המשטרה כי הם נותנים אור ירוק ליהודים להשתולל ולקלל ערבים חופשי במקום לנקוט נגדם צעדים", אמר האב. "אני מכיר את הבן שלי טוב מאוד, הוא אדם שקט שלא עושה בעיות".

 

"האנשים שתקפו אותו פגעו בו באזור החזה והלב כי הם ידעו שפגיעה באזורים האלה תהיה חמורה. אנחנו משפחה נקייה, לא מתעסקים בפוליטיקה. מה שקרה זה דבר מזעזע. במקום לחגוג את עיד אל-פיטר, אנחנו במצב נפשי קשה. גם הבן שלי לא יחזור ללימודים כרגיל". האב הוסיף וטען כי אנשים רבים ממזרח ירושלים סובלים מאלימות נגדם.

 

מוקדם יותר אתמול הודיעה המשטרה כי הקימה צוות חקירה מיוחד לבדיקת האירוע. פעילה בארגון סיוע לנוער במצוקה כתבה אתמול בפייסבוק כי

הקטטה הייתה למעשה "לינץ'". "הגענו להתנדבות הרגילה שלנו ביכר ציון ולא עברה חצי שעה, וצעקות 'יהודי הוא נשמה ערבי הוא בן-' עלו בקולי קולות ועשרות (!!) נערים רצים ומתקבצים ומתחילים להכות למוות ממש שלושה נערים ערבים שהלכו בנחת במדרחוב בן-יהודה", כתב הפעילה.

 

"כשאחד מהנערים הערבים כשל ונפל לרצפה המשיכו הנערים לבעוט בו בראש, הוא איבד את ההכרה, העיניים התגלגלו, זווית הראש התעוותה ואז הבועטים ברחו והשאר התקבצו במעגל מסביב, כשחלק עוד צועקים עם שנאה בעיניים את הסיסמא הבזויה על יהודי הוא וערבי הוא...".


פורסם לראשונה 17/08/2012 23:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות "חדשות 24"
כיכר ציון בלילה שעבר
צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות "חדשות 24"
מומלצים