שתף קטע נבחר

מחאה עקבית: עשרות מפגינים מול בית ברק

שבוע שני ברציפות של הפגנות מול ביתו של שר הביטחון. מפגינים השיטו ברווזוני פלסטיק בבריכה בכניסה למגדל היוקרה: "צדק חברתי, לא מלחמה"

גם הערב (יום א') הפגינו עשרות מול ביתו של שר הביטחון, אהוד ברק, נגד תקיפה אפשרית באיראן. בשבוע האחרון הם הפגינו בכל יום למעט שישי. המפגינים נשאו שלטים: "לא למלחמה באיראן", "צדק חברתי, לא מלחמה", "לביבי יש מקלט אטומי, ולך?".

 

משט הברווזונים. מול בית שר הביטחון, הערב (צילום: אלון הוטר) (צילום: אלון הוטר)
משט הברווזונים. מול בית שר הביטחון, הערב(צילום: אלון הוטר)

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מאות חזו בלינץ': "בני ילד טוב ירושלים"

צפו: נהג אוטובוס קורא בספרון בכביש מהיר

גוש עציון: יהודי חשוד ביידוי אבנים על פלסטינים  

 

המפגינים קראו קריאות בגנות המלחמה, והשיטו משט שלום של ברווזונים מפלסטיק בבריכה הממוקמת בכניסה למגדל G שבו מתגורר ברק בפינת הרחובות שאול המלך ואבן גבירול. תמר זנדברג, חברת מועצת העיר תל אביב (מרצ), מיוזמות ההפגנות, הסבירה: "זה השבוע השני שאנחנו פה, ונמשיך להפגין עד שאיום המלחמה יוסר מעלינו. הצטרפו אלינו גם מפגינים חדשים, ולאחרונה ההתנגדות לתקיפה התרחבה, עם הנשיא פרס והנשיא לשעבר יצחק נבון. לנו נראה שהלחץ האזרחי מתחיל לעבוד".

 

דליה, מפגינה נוספת ודיירת בבית אבות: "אנחנו לא רוצות מלחמה, אנו רוצות ליהנות מהנכדים והנינים. לי אישית אין מסכה, יש חדר אטום בבית האבות אבל אני לא סומכת עליו". לינדה ששון, עד לאחרונה דוברת מרכז השלטון המקומי, אמרה: "יש תחושה שההיבט האזרחי לא מוכן, גם המקלוט, גם הסמסים. יש קושי ותחושה שאין מושג מה קורה. המלחמה לא רק שלא נראית נכונה, ועוד במיוחד ללא גיבוי ארה"ב. כל אחד מאיתנו האזרחים יישא בתוצאות".

 

ששון הוסיפה: "הניסיון להגיד שצריך לתקוף באיראן הוא לא תחליף להיערכות האזרחים, למרות מאמצי השלטון המקומי ולקיחת האחריות שלו, התפקיד הוא תפקידה של המדינה והממשלה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאה נגד תקיפה
צילום: אלון הוטר
השבוע השני למחאה. תמר זנדברג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים