שתף קטע נבחר

צילום: AFP

לראשונה בארה"ב: לסבית מוצהרת רצה לסנאט

לצד מערכת הבחירות לנשיאות מתנהל מרוץ צמוד על השליטה בסנאט והוא עשוי להיות מוכרע בוויסקונסין, שם מתמודדת תמי בולדווין הדמוקרטית מול טומי תומפסון הרפובליקני. עובדת היותה של בולדווין לסבית לא מוזכרת בקמפיין, אך מאחורי הקלעים מתנהל מאבק בין תומכי הקהילה הגאה לבין מתנגדיה

תמי נגד טומי: בצל הבחירות לנשיאות ארצות הברית, מתנהל מרוץ צמוד בין הדמוקרטים לבין הרפובליקנים על השליטה בסנאט. מרוץ זה עשוי להיות מוכרע בדו-קרב במדינת ויסקונסין, שבו מעורבת לראשונה בהיסטוריה האמריקנית מועמדת לסנאט שהיא לסבית מוצהרת - חברת בית הנבחרים תמי בולדווין בת ה-50. יריבה למרוץ של בולדווין הוא איש הממסד הרפובליקני טומי תומפסון, מי שהיה מושל ויסקונסין ושר בקבינט של הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש הבן.

 

עוד חדשות בעולם :

 

הליברלים במפלגה הדמוקרטית דחפו את בולדווין לרוץ לסנאט והיא קיוותה שהמנצח בפריימריז הרפובליקניים יהיה מועמד קיצוני יותר מתנועת "מסיבת התה". אולם במקום זאת היא קיבלה את תומפסון, דבר שהופך את מאבקה לקשה הרבה יותר.

 

מסקרי דעת קהל עולה כי תומפסון מוביל קלות במאבק עם בולדווין במדינה המתנדנדת, שהעניקה לברק אובמה את הנשיאות בשנת 2008.

אך בעקבות המשבר הכלכלי בארה"ב נעה המדינה לצד הימני של המפה הפוליטית.

 

בולדווין סיפרה לא מזמן כי הבחירה בג'רלדין פררו בשנת 1984 למועמדת הראשונה לתפקיד סגן נשיא ארה"ב השפיעה על חייה. "עקבתי אחריה מרגע קבלתה את המינוי בוועידה הדמוקרטית ונחנקתי מהתרגשות כי אז הבנתי שאני יכולה לעשות כל דבר", אמרה בולדווין.

 

בולדווין היא אולי לסבית מוצהרת, אבל מטה הבחירות שלה אינו מזכיר את זהותה המינית או מתייחס אליה.

"זה הולך להיות מרוץ צמוד וקרב קשה. הציבור מתוסכל מהמבוי הסתום והמשחקים הפוליטים בוושינגטון", אמר בולדווין לאתר החדשות "דיילי ביסט". "הקמפיין שלי מבוסס על מה שתושבי ויסקונסין מתמודדים אתו".

 

הקמפיין של בולדווין מבוסס בעיקר על סוגיית התעסוקה. אחד מתשדיריה הראשיים קורא להטיל מכסי מגן על ייבוא נייר מסין, שכן תעשיית הנייר בוויסקונסין היא הגדולה ביותר בארה"ב. בתשדיר היא גם מותחת ביקורת על ייבוא מנועים לספינות משמר החופים האמריקני - במקום להשתמש במנועים תוצרת בית.

 

בולדווין נחשבת לאחת מחברי הקונגרס הליברלים ביותר. עובדת היותה לסבית לא נמצאת כאמור בסדר היום של מערכת הבחירות שלה. עם זאת, מאחורי הקלעים מזרימים תומכי הקהילה ההומו-לסבית ומתנגדיה סכומי כסף גדולים למרוץ לסנאט "מבלי לקרוא לילד בשמו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתרכזת בסוגיית התעסוקה. בולדווין
מומלצים