שתף קטע נבחר

ילדים וגנבים בצפון ת"א: פרצו, קנו, עישנו סמים

במשטרה מגדירים את 20 החשודים "בני טובים", ונגד רובם לא יוגשו כתבי אישום אלא יוטל עליהם פיקוח של גורמי הרווחה. לפי החשד הילדים, בני 12-13, גנבו כרטיסי אשראי, קנו בהם ארוחות, גנבו צעצועים ומוצרי מחשב, הימרו ועישנו סמים יחד

המשטרה חשפה היום (ג') כנופיה של 20 ילדים בני 12 עד 13 מצפון תל-אביב, שביצעו במהלך החופש הגדול שורה של מעשים פליליים. לפי החשד, בין השאר הם גנבו כרטיסי אשראי, אופניים ומוצרים מחנויות, עשינו סמים וקיימו משחקי הימורים.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

בתום חקירה ממושכת הוחלט במשטרה שלא לעצור את הילדים, והם שוחררו בערבות של הוריהם. רוב הילדים יקבלו הזדמנות לחזור למוטב, ולא יוגשו נגדם כתבי אישום. במקום זאת, הם יהיו בפיקוח של גורמי הרווחה.

 

בעקבות פרשה אחרת שחקר מחלק הנוער של תחנת תל-אביב צפון, בפיקודו של פקד אושר צדקה, הגיע למשטרה לפני כמה שבועות מידע מודיעיני על כך שבני נוער הלומדים בכיתות ז' ו-ח' עוסקים בפלילים. פקד צדקה ובלשי מחלק הנוער פתחו בחקירה, עקבו אחרי החבורה, ואז התברר להם שמדובר בכנופיה של ממש, ובה חברים כ-20 ילדים, חלקם דומיננטים יותר והאחרים פחות.

 

הילדים, כך חושדת המשטרה, נהגו לגנוב כרטיסי אשראי בסופרמרקטים, ולרכוש בהם ארוחות ומוצרים שונים. במקרים אחרים גנבו מוצרים מחנויות צעצועים ומחשבים. בכל פעם פעלו הילדים בקבוצות של עד חמישה חברים, ובאחד המקרים הם פרצו למחסן אופניים של העירייה, וגנבו משם את האופניים הירוקים להשכרה הפזורים ברחבי העיר.

 

מלבד זאת נהגו הילדים להביא עמם רולטה למקומות שונים, ולקיים טורנירי הימורים. כמה מהם אף סיפקו לחבריהם סמים,

ועישנו אותם ביחד איתם.

 

לנוכח העובדה שמדובר ב"בני טובים" החליטו במשטרה שלא להגיש נגדם כתבי אישום, אלא להסתפק בהליך משמעתי הכולל התערבות של הורים ופיקוח של השירות הסוציאלי. הגשת כתבי אישום נשקלת רק נגד שניים מהם, אולם גם במקרה שלהם לא בטוח שהדבר אכן ייצא לפועל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרצו למחסן אופניים של העירייה וגנבו
צילום: לוי ברייזמן
מומלצים