שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הניו יורקים למדו לאהוב את שבילי האופניים

  שש שנים אחרי שהחלו העבודות להקמת שבילי ומסלולי אופניים, הם זוכים לראשונה לתמיכה רחבה של תושבי ניו יורק: שני שליש חושבים שהם דבר טוב

  שש שנים אחרי שראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, יזם את סלילת שבילי האופניים בתפוח הגדול, ונראה שתושבי העיר סוף-סוף למדו לאהוב אותם. סקר שערך הניו יורק טיימס מגלה תמיכה גדולה באופן מפתיע בפרויקט, שזכה בשנים האחרונות לביקורת עזה ומהווה נושא מרכזי בקמפיין הבחירות לרשות העירייה - עד כדי כך שהוא מאיים על בחירתו מחדש של בלומברג.

   

   

  מהסקר עולה כי שני שליש מהניו יורקים חושבים ששבילי האופניים - שמרביתם פשוט נסללו על-ידי צביעת פסים לבנים בכביש קיים - היו רעיון טוב. תמיכה גבוהה במיוחד נרשמה במנטהן, שם גם יתרכז בקרוב פרויקט שיתוף אופניים, הזוכה אף הוא לביקורת רבה. על נושא זה דיווחנו לכם אך לאחרונה, בעקבות ביקור שערך כתבנו לענייני אופניים בניו יורק.

   

  מבין הנשאלים, 27% אמרו כי נתיבי האופניים הם רעיון רע, 7% לא השיבו או לא החליטו, והיתר - 66% - השיבו כי מדובר ברעיון טוב. מנגד, תוכנית שיתוף האופניים עדיין לא מתקבלת היטב: רק 40% השיבו כי שמעו על הפרויקט, שיישומו במנהטן ומרכז ברוקלין נדחה לסוף השנה. יותר ממחצית מהנשאלים אמרו כי אין בכוונתם לעשות בו שימוש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מקבלים אופניים? ניו יורק
  צילום: shutterstock
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים