שתף קטע נבחר

צילום: AFP

ביידן או הוריקן. מי יחריב את ועידת הרפובליקנים?

ביום שני הקרוב תיפתח בעיר טמפה שבפלורידה הוועידה שבה יכריזו על רומני וראיין כמועמדי הרפובליקנים לנשיא וסגן נשיא. אלא שהסופה הטרופית "אייזק" עלולה להרוס להם את החגיגות ביחד עם סגן הנשיא שמגיע לביקור באזור כדי "לגנוב כותרות"

תופרים חליפות? אולי כדאי לחשוב על מעילי גשם: הרפובליקנים מתכוננים לאירוע השיא שלהם השנה - ועידת המפלגה הלאומית - שבו יציגו את הצוות מטעמם שרץ לנשיאות: מיט רומני ופול ראיין. אלא שסופת הוריקן מאיימת לשבש את סדר היום של הוועידה הרפובליקנית שתחל ביום שני הקרוב בעיר טמפה שבפלורידה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

בשלב זה, מדובר בסופה טרופית שנעה לעבר האיים הקריביים, אבל מחר היא עשויה להתגבר ולהגיע למהירות של 120 קמ"ש לפחות ולחלוף על פני קובה. אחד מתרחישי האימה הוא שההוריקן, שקיבל את השם "אייזק", יחריב לרפובליקנים את הוועידה שלהם.

 

נודע בפליטות הפה שלו. ביידן (צילום: MCT) (צילום: MCT)
נודע בפליטות הפה שלו. ביידן(צילום: MCT)

 

מארגני הוועידה הרפובליקנית ידעו מראש את הסיכון שהם לוקחים משום שפלורידה היא היעד מספר 1 להוריקנים בתקופה זו של השנה. עם זאת, המדינה הדרומית היא גם "המדינה המתנדנדת" החשובה ביותר בבחירות הקרובות, שמעניקה 25 אלקטורים למנצח בה.

 

הוריקן? לרפובליקנים יש תוכנית ב'

עם זאת, הסיכון שלקחו הרפובליקנים היה מחושב ומארגני הוועידה הכינו תוכנית חלופית ל-70 אלף הצירים, המוזמנים וגדוד אנשי תקשורת שיגיעו לוועידה אם יפגע ההוריקן בטמפה.

אגב, העיר לא ספגה פגיעה ישירה מסופה טרופית זה 90 שנה.

 

אולם גם אם "אייזק" לא יגיע לטמפה, מי שכן יגיע אליה הוא ג'ו ביידן. מי שהודיע על ביקורו של סגן הנשיא לא היה השירות המטאורולוגי של ארצות הברית אלא מטהו של הנשיא ברק אובמה בשיקגו.

 

ביום שני אמור להיות רגע השיא של המועמד הרפובליקני. כרזה נגד רומני (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ביום שני אמור להיות רגע השיא של המועמד הרפובליקני. כרזה נגד רומני(צילום: AFP)

 

ידאג לאדם הממוצע טוב יותר מרומני? אובמה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ידאג לאדם הממוצע טוב יותר מרומני? אובמה(צילום: רויטרס)

 

ביידן מתכוון להגיע לטמפה במהלך שני ימי הוועידה הרפובליקנית. המטרה: לגנוב קצת כותרות וזמן שידור מהוועידה שמתכנסת לבחור את רומני וראיין למועמדי המפלגה לנשיא וסגן נשיא. ביידן הוא נואם נלהב שידוע בפליטות הפה שלו והרפובליקנים הודיעו שהם מברכים על בואו. "פליטות הפה הבלתי נמנעות של סגן הנשיא ביידן ישרתו אותנו בהבלטת הניגוד בין הנשיא וסגנו לבין רומני-ראיין", אמר דובר המפלגה הרפובליקנית טים מילר.

 

למרות הסגן החדש: רומני מפגר בסקרים

סופת ההוריקן צריכה להיות הדבר האחרון שמדאיג את הרפובליקנים. בסקר של רשת BNC והעיתון "וול סטריט ג'ורנל" שהתפרסם הלילה (יום ד') עלה אמנם שרק 31 אחוזים אמרו שמצבם השתפר תחת נשיאותו של אובמה, אולם המועמד הרפובליקני לנשיאות עדיין ממשיך לפגר קלות בסקרים - למרות הכרזתו לפני שבועיים על ראיין כסגנו.

 

בציבור האמריקני עדיין מחזיקים רבים בדעה שלילית לגבי רומני וחשדנות לגביו בכל הקשור לתשלומי המס שלו. אובמה מוביל על יריבו למרוץ ב-22 נקודות בתור מי ש"דואג לאדם הממוצע" ובפער עוד יותר גדול - 28 נקודות - בתור מי ש"מטפל בנושאים הקשורים לנשים". יתרונו של אובמה על פני רומני נעשה עוד לפני שפרצה סערת "האונס הלגיטימי" של ציר בית הנבחרים הרפובליקני ממיזורי טוד אייקן.

 

אייקן התבטא בחריפות נגד זכותן של נשים להפיל, גם במקרה של אונס. "הבנתי מרופאים שמדובר במקרים נדירים. אם זה 'אונס לגיטימי', לגוף האישה יש דרכים למנוע את זה", הסביר, תוך שהוא מסרב לפרט מה נחשב בעיניו "אונס לגיטימי". בעקבות פליטת הפה של אייקן, הסירו התורמים הגדולים את תמיכתם הכספית בו ורומני וראשי המפלגה קוראים לו להתפטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרפובליקנים לקחו סיכון מחושב (ארכיון)
צילום: AFP
צילום: AP
יגיע בסערה אל העיר טמפה. ביידן
צילום: AP
מומלצים