שתף קטע נבחר

קורבן הלינץ' שוחרר מביה"ח: "אחזור לכיכר ציון"

שבוע לאחר שלפי החשד הותקף בידי צעירים יהודים, שוחרר הנער הערבי בן ה-17 מבית החולים. אביו מתקשה להאמין לדברי הצער והחרטה של קרובי חלק מהחשודים: "הורים שאומרים שהילדים שלהם אוהבים ערבים משקרים. זה החינוך שלהם"

"אני עדיין לא זוכר דבר מהאירוע הקשה ואני לא מבין על מה כולם מדברים". שבוע בדיוק לאחר שלפי החשד היה קורבן ללינץ' מצד צעירים יהודים בירושלים, שוחרר הערב (יום ה') מבית החולים הדסה עין כרם בעיר. גם אחרי השיפור שחל במצבו של הנער ממזרח ירושלים הוא מתקשה להיזכר באירוע ואומר כי "כל מה שאני זוכר זה שהלכתי לקנות בגדים לרגל החג והתעוררתי בבית החולים".

 

הלינץ' בירושלים - דיווחים קודמים ב-ynet:

ריבלין לקורבן הלינץ': "זה לא מקרה בודד"

הוארך מעצר חשודים בלינץ'; למה לא היו מצלמות?

פרס על הלינץ' בירושלים: "כישלון חמור של כולנו"

 

הנער שמע על התקרית החמורה מכלי התקשורת ומהמבקרים הרבים שפגש בבית החולים, אולם הוא עדיין לא מעכל שהותקף ומדוע. "אני לא מפחד להגיע למרכז העיר, אמשיך לבוא לכיכר ציון - המקום שבו הותקפתי. אני מתכוון להמשיך בחיי כרגיל, לא עשיתי דבר רע לאף אחד".

 

הוריו של הנער נראו היום מחויכים הרבה יותר ומספרים כי בנם ישוב לבית הספר עם תחילת שנת הלימודים. אב המשפחה שמונה תשע נפשות, סיפר כי הוא עדיין משתדל לגונן על ילדיו. לדבריו, "לא אסכים שהילדים שלי יעבדו באזור הזה או שיסתובבו ברחוב. הילדים לא מחפשים לנקום או להחזיר מכות לאף אחד. כל מה שאנחנו רוצים זה שאחיו הקטנים של הבן שהותקף יפגשו אותו אחרי שהם לא ראו אותו במשך שבוע".

 

"מיקרוקוסמוס של בעיה לאומית". ריבלין בביקורו בבית החולים, היום (צילום: אבי חיון) (צילום: אבי חיון)
"מיקרוקוסמוס של בעיה לאומית". ריבלין בביקורו בבית החולים, היום(צילום: אבי חיון)

 

בהתייחסו לקולות שנשמעו במהלך השבוע מבית משפט השלום בירושלים, שבו התקיימו הדיונים בהארכת מעצרם של שמונה חשודים בתקיפה, אמר האב כי "הייתי ער למה שאמרו וקראתי הכול, הורים שאומרים שהילדים שלהם אוהבים ערבים פשוט משקרים. בן אדם שמכבד אדם אחר לא

יתנהג ככה. אין לי ספק שהם התנפלו עליו רק מפני שהוא ערבי וזה החינוך שהם קיבלו".

 

בן דודו של הנער שהותקף סיפר כי היה עמו באותו יום. לדבריו, "חזרתי הביתה ברכבת דרך כיכר ציון ושחזרתי במעט את מה שעבר עליי, אני לא מפחד. כולם איחלו לנו בריאות שלמה ולא העלו סטטוסים בפייסבוק על נקמה חלילה או התארגנות. המשטרה מטפלת ואנחנו לא רוצים להפריע".

 

הבוקר הגיע לבית החולים יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין, התנצל בפני הנער על המקרה וטען שברור לו שלא מדובר במקרה בודד של גילוי גזענות אלים כלפי ערבים, אלא בתופעה מדאיגה בחברה הישראלית. ריבלין אמר במהלך ביקורו כי "עד היום האמנו שזה מקרה יחיד, בשוליים, אבל לא כך הוא, מדובר במיקרוקוסמוס של בעיה לאומית שעלולה לסכן את הדמוקרטיה הישראלית".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הלכתי לקנות בגדים והתעוררתי בבית החולים". קורבן הלינץ'
צילום: חסן שעלאן
מומלצים