שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לראשונה: האולימפיאדה תשודר בערוץ הספורט

  פרסום ראשון: ערוץ 1 נפרד מהאולימפיאדה - זכויות השידור למשחקים האולימפיים בריו ב-2016 נרכשו על ידי ערוץ הספורט

  פרסום ראשון: לראשונה מאז תחילת שידורי האולימפיאדה בישראל, אלו לא יועברו בערוץ הראשון. ל-ynet נודע כי ערוץ הספורט רכש את זכויות השידור של אולימפיאדת ריו שתיערך ב-2016. גם זכויות השידור של אולימפיאדת החורף שתיערך בעוד כשנתיים ברוסיה נרכשו על ידי הערוץ. ההסכם החדש של ערוץ הספורט חותם תקופה ארוכה בה שידר הערוץ הראשון בבלעדיות את המשחקים האולימפיים בישראל. 

   

  המעבר התאפשר לאחר שהוועד האולימפי שינה את אופן מכירת זכויות השידור. עד היום, הזכויות הועברו ישירות לערוצים הציבוריים במדינות השונות. ההסכם כולל בלעדיות על שידורי הטלוויזיה, VOD ואינטרנט. עדיין לא ידוע אם ייחתמו שיתופי פעולה בין ערוץ הספורט לגופים משדרים נוספים בישראל.

   

  המעבר של זכויות השידור לערוץ הספורט מהווה מכה אנושה לערוץ הראשון. לפי נתונים שפורסמו לאחרונה, הערוץ הראשון הצליח להגדיל בצורה

  משמעותית את קהל הצופים שלו - עלייה של קרוב ל-300 אחוז - בזמן שידור אולימפיאדת לונדון 2012. בעקבות כך ספגו הערוצים המסחריים פגיעה משמעותית בנתוני הצפייה שלהם, לכל אורך יולי.

   

  עוד דווח כי רשות השידור הרוויחה כשישה מיליון שקלים מחסויות ומכירת הזכויות של האולימפיאדה. מלבד שידורי הטלוויזיה, השידורים העוברו גם ברדיו, בסלולר ובאתר האינטרנט של הרשות. בנוסף, לראשונה הושקה גם אפליקציה ייעודית של רשות השידור לסמארטפונים. כמו כן, התגאתה הרשות בכך שהשידורים הועברו בפורמט HD.

   

  מרשות השידור נמסר בתגובה: "רשות השידור השתתפה במכרז שערך הוועד האולימפי מתוקף היותה חברה ב-EBU. הצעת ה-EBU לא נבחרה במכרז".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים