שתף קטע נבחר

אפל זוכה במשפט הפטנטים

תשעה מושבעים במשפט הפטנטים המתוקשר קבעו פה אחד: סמסונג העתיקה מאפל ותשלם מיליארד דולר פיצויים. טים קוק מנכ"ל אפל הגיב מייד לאחר פרסום ההחלטה: "החלטת המושבעים היא מסר חזק וברור - לגנוב זה אסור"

לאחר יותר משנה של מאבק משפטי סוער, בית המשפט בלוס אנג'לס קבע כי סמסונג העתיקה פטנטים מאפל וממשק המשתמש הייחודי של מערכת ה- iOS, הועתק לרשימה ארוכה של מכשירי סמסונג. כתוצאה מכך קבעו המושבעים שסמסונג תשלם לאפל סכום של 1.05 מיליארד דולר על גניבת הפטנטים (אפל דרשה במקור 2.5 מיליארד). החלטת המושבעים קובעת בנוסף כי אפל לא הפרה אפילו לא פטנט אחד של חברת סמסונג. ההחלטה היחידה שהייתה "בעד" סמסונג היא זו שקבעה שהטאבלטים שלה לא העתיקו את העיצוב מהאייפד של אפל.

 

עוד ב-GSM:

 

אתר 9to5mac חשף אימייל שטים קוק, מנכ"ל אפל, העביר לעובדיו מייד לאחר פרסום תוצאת המשפט, בו הוא למעשה מגלה את תגובת אפל: "היום הוא יום חשוב לאפל ולמפתחים בעולם כולו (...) פנינו לבית המשפט רק לאחר פניות חוזרות ונשנות שלא נענו לסמסונג שיפסיקו את העתקת המוצרים הבוטה שלהם (...) מבחינתנו המשפט הזה היה הרבה מעבר לפטנטים וכסף, הוא היה על ערכים והערכים שלנו מבוססים על מקוריות וחדשנות. אלו ערכים שאנחנו רוצים להעביר ללקוחות שלנו ולא למתחרים שלנו שפשוט גנבו אותם (...) אנחנו מודים למושבעים על החלטתם ועל אמירתם החזקה והברורה שלגנוב זה לא בסדר".

 

 

"לגנוב זה אסור" ()
"לגנוב זה אסור"

 

תגובת סמסונג להפסד במשפט: "תוצאות המשפט היום הן לא ניצחון לאפל אלא הפסד לצרכן האמריקאי. ההחלטה תוביל לפחות אפשרויות, פחות חדשנות וכנראה גם למחירים גבוהים יותר (...) חבל שחוק הפטנטים נותן לחברה מסויימת זכויות על דבר פשוט כמו ריבוע עם פינות מעוגלות. לצרכנים יש זכות בחירה והם יודעים מה הם רוכשים כשהם קונים מוצר של סמסונג. זו לא המילה האחרונה שלנו במשפט הזה שמתנהל בכל העולם ובחלקים ממנו דחו את כל התביעות של אפל. סמסונג תמשיך לחדש ולפתח כדי להציע עוד בחירה ללקוחות שלה".

 

מה יקרה עכשיו? סביר להניח שנתחיל לראות שינויים במערכות ההפעלה של אנדרואיד, בעיקר בממשק המשתמש ובכל הנוגע לפטנטים של אפל שהוכרו כמוגנים כמו ה-Bounce Back, Tap to Zoom והגלילה באמצעות שתי אצבעות. הנחת העבודה כרגע היא שיצרניות הסלולר יחפשו דרכים להגיע לפשרות עם אפל על חלק מהפטנטים שלה ויעדיפו לא להגיע לבית המשפט, שם ההחלטה היום הייתה חדה וברורה. סמסונג מצידה הודיעה כי תערער על פסק הדין ותבקש ביטול שלו עקב פנייה לערכאות גבוהות יותר.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודים למושבעים
צילום: Tomer Barzide
מומלצים