שתף קטע נבחר

שר האוצר: "לא מכיר נתוני אבטלה חדשים"

שטייניץ אומר כי ישראל ראשונה במערב בייצור מקומות עבודה. נתניהו העדיף להתייחס בישיבת הממשלה לפתיחת השנה ולא לאבטלה הגואה: "זוכר את היום המרגש, עם ילקוט, קלמר ומחברת ריקה". בפורום שרינו עסקו במגרון והשר יעלון הצהיר: מי שלא יתפנה מרצון לא יוכל לגור באתר הקראווילות

בשבוע שעבר הגיע מספר המובטלים לשיא, אבל לפני ישיבת הממשלה טען שר האוצר כי הוא לא מכיר נתוני אבטלה חדשים וראש הממשלה בנימין נתניהו העדיף להתייחס לפתיחת שנת הלימודים ולא לאבטלה הגואה. "אני לא מכיר שום נתוני אבטלה חדשים", טען הבוקר (יום א') שר האוצר יובל שטייניץ. "אנחנו מסתכלים על המכלול ואני יכול לומר שבשלוש השנים האחרונות ייצרנו במקום 160 אלף מקומות עבודה חדשים, 330 אלף מקומות עבודה - פי שניים מהממוצע".

 

ישיבת הממשלה, הבוקר (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ישיבת הממשלה, הבוקר(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

במשרד התמ"ת נערכים לזינוק באבטלה ל-9%

מבוגרים באבטלה: "אחרי גיל 40 אתה לא מעניין"

נלחמים נגד פיטורים מפניציה: "קרב על הבית"

 

שטייניץ אמנם אמר כי "אנחנו מזהים סימנים של האטה ותמיד מתסכלים קדימה בדאגה", אבל לדבריו ישראל מדורגת ראשונה במערב בייצור מקומות עבודה לאדם. שר הפנים אלי ישי הגיב לדברי שטייניץ ואמר: "בהחלט יש עלייה בנתוני האבטלה, למרות שמצבנו טוב יותר ממדינות אחרות שהידרדרו. צריך לעשות כמה צעדים, כמו טיפול נקודתי במוקדי האבטלה".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח במילים "שלום כיתה א'" את ישיבת הממשלה ונזכר בימיו כתלמיד: "אני זוכר את היום המרגש הזה, אני זוכר אותו עם ילקוט וקלמר ומחברת ריקה, עטופה, עם עפרונות ומחקים. היום הטכניקה קצת השתנתה, אבל הרגש אותו רגש, של הורים ומורים, של המנהלים והמנהלות. תלמידי כיתה א' יזכרו את היום הזה כל ימי חייהם".

 

סיור עם ציור בגן: נתניהו שרבט פיל לילד ברק

פותחים שנה, וגם את הארנק: "חגיגה זה לא"

לחץ או מצוינות? רוצים עוד מדעים בבגרות

 

נתניהו הזכיר כי השנה יופעל לראשונה חוק חינוך חינם מגיל 3, "דבר שחלמנו עליו 64 שנים. בנינו כ-900 גנים חדשים, וביקרתי באחד מהם ברחובות לפני כמה ימים. פגשתי שם ילד חמוד בשם ברק, הוא החליט באותו היום שהוא רוצה להיות רופא ואני מאחל לו ול-270 אלף ילדות וילדים כמוהו, שכל אחד מהם יגשים את הפוטנציאל שלו".

 

סער לצד נתניהו. "מקווה לפתיחה חלקה" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
סער לצד נתניהו. "מקווה לפתיחה חלקה"(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

 

  

שר החינוך גדעון סער הוסיף: "אני מקווה שכמו שלוש השנים הקודמות, גם השנה הזו תיפתח באופן חלק. פריסת הצהרונים ברשויות החלשות תחילה, סבסוד הטיולים השנתיים, הרחבה דרמטית של השאלת ספרי הלימוד - כל אחד מהמהלכים הללו חוסך מאות שקלים בשנה למשפחה. כולם חלק מאותו כיוון של הקלת הנטל על ציבור ההורים".

 

נתניהו על מגרון: מקווה לנועם הליכות

לפני ישיבת הממשלה התכנסו שרי ליכוד לפורום "שרינו" עם נתניהו ודנו בנושא פינוי מגרון, לקראת הדיון בבג"ץ מחרתיים. בית המשפט ידון בעתירת תתושבי מגרון הדורשים שלא לפנות מהמקום 17 משפחות שלטענתם בתיהן בנויים על קרקע שנרכשה מפלסטינים. מערכת הביטחון טוענת כי על התושבים שלא נכללים בעתירה להתפנות לאלתר. נתניהו אמר לשרים: ״נכבד את החלטת בית המשפט ובמקביל נמשיך לחזק את ההתיישבות. עשינו זאת בבית אל ונעשה זאת גם במגרון. הקמנו כבר את אתר הדיור החלופי ואנו מקווים שהדברים ייעשו בנועם הליכות״.

 

תושבי מגרון בבית המשפט (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
תושבי מגרון בבית המשפט(צילום: אוהד צויגנברג)

  

השר לעניינים אסטרטגיים, משה יעלון אמר כי "מן הראוי שהמשפחות שמתגוררות בבתים

שאינם נשואי העתירה היו כבר מתפנות מרצונן ברגע שהוכנו המבנים בגבעת היקב. אך הנהגת התושבים החליטה להמתין עד לפסיקת בג"ץ. הרוב המכריע מתכוון לעבור לאחר פסיקת בג"ץ, אך ייתכן וחלק והתושבים לא ירצו להתפנות בעצמם אלא ימתינו לפינוי 'כמו שקי תפוחי אדמה' כפי שהם מכנים זאת, כלומר בהתנגדות פסיבית. צריך להיערך לאפשרות שגורמים נוספים יתערבו כדי שזה יגיע להתנגדות משמעותית יותר. בכל מקרה, אלה שלא יתפנו מרצון אינם עומדים בהסדר שהושג עם נציג הממשלה השר בני בגין, ולכן גם לא יוכלו להתגורר בגבעת היקב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם
שטייניץ. "אנחנו במקום הראשון במערב"
צילום: מרק ישראל סלם
נתניהו. שלום כיתה א'
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים