שתף קטע נבחר

ישי: המסתננים הפכו את בתי הכנסת לשירותים

שר הפנים פנה לראש העיר תל אביב, בדרישה לפעול לשיקומם של בתי הכנסת בדרום העיר, שלטענתו סובלים מהתנכלות מתמשכת מצד המסתננים שהפכו אותם "לבארים ולעיתים אף לחדרי שירותים". העירייה: בתי הכנסת אינם תחת אחריותנו

אחרי שהכריז מלחמה על המסתננים מאריתריאה וצפון סודן, וכינה אותם איום "לא פחות חמור מהאיום האיראני" – נפנה שר הפנים, אלי ישי, להילחם את מלחמתם של בתי הכנסת בדרום תל אביב, הסובלים, לדבריו, מהזנחה קשה ופגיעה מתמשכת מצד המסתננים המתגוררים באזור.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

במכתב שהפנה היום (ב') לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי – מאשים ישי את השוהים הבלתי חוקיים בהפיכת בתי הכנסת לחדרי שירותים, וקורא לחולדאי להתגייס לשימורם לאור "ריבוי פניות הציבור המגיעות ללשכתי על מצב בתי הכנסת באזורי דרום תל אביב".

 

ישי מתאר במכתבו את "העיזבון, הצחנה, הפיכתם של בתי הכנסת ל'בארים' ו'פאבים' ולעיתים אף לחדרי שירותים על ידי אוכלוסיית המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים, וכל זאת תוך דחיקת רגלי המתפללים היהודים מהאזור, עד כי הימצאות מניין לתפילה בבית כנסת בשכונות האמורות, הינו דבר נדיר.

 

"אני סמוך ובטוח, כי במידה וידיעות דומות היו מתפרסמות על בתי כנסת בערים שונות בעולם, היה העולם - ובוודאי מדינת ישראל - מזדעזעים ופועלים במיידית לתיקון המצב והליקויים", הוא מוסיף. "כראש העיר תל אביב-יפו, האמון על שמירתם של בתי הכנסת בתחומה המוניציפאלי לרבות דרומה של העיר - אבקשך לפעול לשמרם כ'בתי מקדש מעט', ולתת להם את כבודם המגיע להם ולנו".

 

ההזנחה - "סמל לאובדן הצביון היהודי בשכונות"

שלמה מסלאווי, יו"ר ועד הפעולה של שכונות דרום תל אביב קובל אף הוא על מצבם של בתי הכנסת, בשכונות שבהן חי

אחוז גבוה של מסתננים: "בתי הכנסת שלנו, שמסמלים את צביונן היהודי, המסורתי של השכונות, הגיעו למצב חרפה", הוא אומר. "זהו סמל קשה לאובדן הצביון היהודי בשכונות. התושבים המסורתיים והדתיים ממשיכים לנטוש, אווירת החגים הולכת ונעלמת, וגם בתי הכנסת לא נותרו... לא הגיוני שמקבלי ההחלטות נותנים ידם להעלמת התרבות היהודית, תוך הפקרת בתי הכנסת והתושבים".

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי פניית ישי הועברה למועצה הדתית, וכי "נושא בתי הכנסת ותחזוקתם איננו באחריות העירייה, אלא באחריות ותקצוב של משרד הדתות האמון על הנושא".

 

  • בהכנת הידיעה השתתף גלעד מורג

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בתי הכנסת נזנחים
צילום: מוטי קמחי
"להשיב לבתי הכנסת את כבודם"
מומלצים