שתף קטע נבחר

עו"ד שמרון: התיק של נתניהו מאוד מאוד סולידי

עורך הדין של ראש הממשלה, דוד שמרון, התייחס לפרסום לפיו נתניהו התכוון לבצע שינויים בתיק ההשקעות שלו אך חזר בו, והסביר כי התיק חשוף לכיוון אירופה ולכן נעשה בו שינוי

עורך הדין דוד שמרון, המייצג את ראש הממשלה בנימין נתניהו, סירב היום (ב') לדבר על תיק ההשקעות של נתניהו, הרכבו או היקפו הכספי, עם זאת ציין כי דיבר בשנה האחרונה עם נתניהו על כך שלאור השינויים בכלכלה העולמית, צריך לעשות שינויים בתיק שלדבריו "הוא מאוד מאוד סולידי, והרכבו הוא הכי סולידי שאדם יכול לתאר לעצמו".

 

 

שמרון דיבר היום בשיחת ועידה עם כתבים והסביר: "באמצע יולי פנינו למבקר המדינה בעניין, והוא כינס את הוועדה באמצע אוגוסט, שהשתכנעה שאכן נכון לאפשר שינויים כאלה, ושהם מחוייבי המציאות. ברגע שהודעתי על כך לראש הממשלה, הוא ביקש מיד לעצור את כל העניין ולא לעשות שום שינויים, ואמר שזה ייתן פתח לפרשנות בלתי נכונה וישמש כלי ניגוח פוליטי, וכי הוא מעדיף לא לעשות שינוי, מאשר לחולל סערה מיותרת. עוד הוא אמר כי כאשר תקום ממשלה חדשה, זה יהיה הזמן להכניס את השינויים הנדרשים בכללים".

 

לטענת שמרון, "כל הפרשה היא ניגוח פוליטי וממש סערה בכוס מים". בתשובה לשאלה אם התיק כל כך סולידי, מדוע צריך להכניס בו שינויים ענה שמרון כי בשל צנעת הפרט הוא אינו יכול להיכנס להרכב התיק ולהיקפו הכספי, אבל ציין כי "נניח שיש תיק השקעות סולידי עם הטיה לכיוון אירופה, ועכשיו המשקיע רוצה לצמצם את אותה הטיה".

 

דבריו של שמרון מגיעים בעקבות הפרסום הבוקר כי נתניהו התכוון לבצע שינויים בתיק ההשקעות שלו אך חזר בו "כדי למנוע פרשנות מוטעית". זאת לאחר שהוועדה למתן היתרים במשרד מבקר המדינה קיבלה את עמדת נתניהו שיש צורך לבצע שינוי בהשקעות "נוכח השינויים הדרסטיים בכלכלה העולמית".

  

נתניהו ביקש כאמור מהוועדה לשנות את הרכב תיק ההשקעות שלו בחו"ל ובארץ. הוועדה קיבלה את עמדת נציג ראש הממשלה שמרון לפיה "שינוי זה הינו מחויב המציאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד דוד שמרון
צילום: אוהד צויגנברג
ראש הממשלה נתניהו
צילום: מוקי שוורץ
מומלצים