שתף קטע נבחר

אישומים בלינץ': "מי שגבר שיבוא וירביץ לערבים"

לבתי המשפט המחוזי והשלום בירושלים הוגשו שלושה כתבי אישום נגד תשעה מעורבים בתקיפת נער ערבי בן 17 וחבריו. כתב האישום מגולל מסכת של פעולות שנאה מצד הנאשמים כלפי ערבים. שמונה הואשמו בתקיפה מתוך מניע של גזענות

כשבועיים לאחר שצעיר ערבי בן 17 היה קורבן ללינץ' מצד צעירים יהודים בירושלים, הוגשו היום (ג') שלושה כתבי אישום נגד תשעה מעורבים בתקיפתו ובתקיפת חבריו. לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש כתב אישום נגד שמעון סימן טוב (19) בגין הסתה לאלימות ותקיפה בנסיבות מחמירות מתוך מניע גזענות וכן נגד שבעה נערים שהיו מעורבים בתקיפה. בנוסף הוגש כתב אישום נגד נערה לבית משפט השלום בבירה בגין הסתה לאלימות.

 

הלינץ' בירושלים - דיווחים קודמים ב-ynet:

 

מכתב האישום עולה כי הנאשמים שהו ביחד עם נערים רבים אחרים בכיכר החתולות בירושלים. אחת הנאשמות ביחד עם אחרים החלה לומר לנוכחים במקום כי יושבים בכיכר גם ערבים וכי אסור להם לשבת במקום.

 

הנאשמת והנערים האחרים אמרו כי יש להכות את הערבים העוברים במקום, ואחד מהם אמר כי "מי שגבר שיבוא וירביץ לערבים". מיד לאחר מכן החלה הנאשמת לצעוק צעקות וקללות גזעניות בגנות הערבים, בין היתר נשמעו הצעקות "מוחמד מת", "מוות לערבים" ו"יהודי הוא נשמה, ערבי הוא בן זונה". במהלך האירוע גירשו הנוכחים בכיכר מספר ערבים, שישבו או שעברו בסמוך לכיכר, ובחלק מהמקרים אף דחפו, היכו ובעטו בערבים.

 

קורבן הלינץ' בירושלים (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
קורבן הלינץ' בירושלים(צילום: חסן שעלאן)

 

הבגיר היחיד שנאשם בתקיפה. שמעון סימן טוב (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
הבגיר היחיד שנאשם בתקיפה. שמעון סימן טוב(צילום: בני דויטש)

 

בכתב האישום צוין עוד כי סמוך לחצות החלה קבוצה גדולה של נערים ללכת לכיוון כיכר ציון תוך שהם ממשיכים לצעוק צעקות וקללות גזעניות. גם בצומת הרחובות המשיכה הקבוצה בצעקות ובקללות הגזעניות. בזמן שהותם בצומת, הבחין אחד הנאשמים בערבי, אשר עבר במקום, וניסה לבעוט בו, אך הערבי הצליח להתחמק מהבעיטה. חלק מהנוכחים בצומת הקיפו שלושה ערבים, שהיו באותה העת במקום ובתגובה אלו החלו לברוח.

 

זירת התקיפה לפני כשבועיים בירושלים (צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות "חדשות 24") (צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות
זירת התקיפה לפני כשבועיים בירושלים(צילום: אברהם ברגמן, סוכנות הידיעות "חדשות 24")

 

לאחר מכן הבחינו חלק מהנוכחים במקום בנער הערבי בן ה-17 ובשלושה ערבים נוספים. הקבוצה החלה לרוץ אחריהם, תוך שאחד מחברי הקבוצה היכה את אחד הערבים בעורפו, אך הוא וצעיר נוסף הספיקו לברוח מהמקום. חלק מחברי הקבוצה הצליחו להכות בצורה קשה את הנער בן ה-17 עד שהוא איבד את הכרתו ונשימתו ולבו נעצרו, כך שהוא נזקק להחייאה ולאשפוז של מספר ימים בבית חולים.

 

"ניסיון לפצוע באמצעות מפתח דלת" 

כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי נגד שבעת הנערים מייחס להם עבירות של חבלה בכוונה מחמירה והסתה לאלימות ותקיפה בנסיבות מחמירות. כתב האישום

שהוגש לבית משפט השלום נגד נערה שהייתה מעורבת בתקיפה מייחס לה עבירות של איסור פרסום הסתה לגזענות והסתה לאלימות.

 

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי נגד שבעת הנערים שמעורבים בתקיפה צוין כי אחת הנערות היכתה עם ידה בעורפו של הנער הערבי ונער אחר, בן 16, השתתף במרדף אחריו על מנת להכותו ומשהצליח להתקרב אליו בעט ברגליו. "לאחר שהנער הערבי נפל לרצפה, המשיך הנאשם לבעוט בבטנו מספר פעמים. הנער הערבי ניסה לקום מהרצפה ובתגובה לכך הגיע נאשם אחר ובעט בו באזור האגן והבטן". עוד צוין כי "במהלך התקיפה החזיק הנאשם בין אצבעותיו מפתח דלת לפצוע באמצעותו את הנער הערבי, אך לא הצליח לעשות זאת בפועל".

 

"חברי הנער ספגו אף הם אגרופים" 

עוד צוין בכתב האישום נגד הנערים כי אחד מהם הצטרף

לתקיפה ובעט בנער הערבי ברגיו ובבטנו בזמן שזה שכב על הרצפה. בכתב האישום נאמר כי צעירים אחרים שזהותם אינה ידועה במדויק, השתתפו אף הם בתקיפה תוך שהם מכים ובועטים בנער הערבי באזור חזהו ובטנו. עוד עולה מכתב האישום כי חבריו של הנער הערבי ניגשו לעזור לו ותוך כדי כך ספגו מכות, אגרופים ובעיטות.

 

קרוב משפחתו של אחד הנאשמים אמר בבית המשפט כי "ישנם נערים נוספים שהיו שותפים לאירוע ועדיין לא נעצרו". לטענת קרוב המשפחה, הנערים שלא נעצרו איימו על בן משפחתו כדי שייקח על עצמו את האשמה בפרשה ואם לא יעשה כן, הם יפגעו בו. הקרוב הוסיף כי במהלך המשפט בן משפחתו ינוקה מסעיפי האישום שיוחסו לו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קורבן הלינץ'
צילום: חסן שעלאן
מומלצים