שתף קטע נבחר

הצתה ליד רמאללה: "מגרון, מוות לאויב"

תושבים הזעיקו כוחות גדולים של צבא ומשטרה לאזור שסמוך למחנה הפליטים ג'ילזון, מצפון לבית-אל. מכונית אחת נשרפה, בין הכתובות שרוססו: "נקמה בערבים"

כוחות צה"ל שהגיעו הלילה (יום ד') לאזור שסמוך לפליטים ג'ילזון שמצפון לרמאללה בעקבות דיווח כי ישראלים שוהים במקום, גילו רכב פלסטיני שרוף וכתובות גרפיטי על שני כלי רכב נוספים. בין היתר רוססו הכתובות "תג מחיר", "מגרון", "מוות לאויב", "נקמה בערבים" ו"חירות למולדת". כוחות הביטחון פתחו בחקירה לגילוי המעורבים במעשה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

חאתם עבד אל-לטיף סבאח, תושב ג'ילזון, סיפר כי קבוצת מתנחלים הציתה במהלך הלילה את רכבו של אחיו מסוג יונדאי, וכתוצאה מההצתה נשרפה המכונית כליל. לדבריו, הם ניסו להצית מכונית נוספת שחנתה מול ביתם, ועליה הם ריססו כתובות נאצה בעברית.

 

 (צילום מסך) (צילום מסך)
(צילום מסך)

 

 (צילום מסך) (צילום מסך)
(צילום מסך)

  

סבאח ציין כי כתובות נאצה רוססו גם על גדר הבית, ואמר שבין היתר נכתב שם "מוות לערבים". הוא הוסיף כי כוחות גדולים של משטרה וצבא הגיעו לכפר שמצפון לבית-אל.

 

ברשות הפלסטינית העריכו בימים האחרונים כי ישנו צפי לפעולות "תג מחיר" שעלולות להתרחש על רקע הפינוי המתקרב של המאחז מגרון שבבנימין. אנשי הרשות הזהירו את התושבים הפלסטינים וביקשו מהם לשמור על ערנות בימים הקרובים.

 


View Larger Map

     

בתנועת שלום עכשיו אמרו ש"משטרת ישראל כשלה באופן הטיפול בתופעת תג מחיר ואינה עושה מספיק על מנת לתפוס את המבצעים. לקראת פינוי המאחז על המשטרה והשב"כ להציב מארבים ולבצע מעצרי מנע על מנת להרתיע ולמנוע אלימות".

 

בימים האחרונים דווח כמה פעמים על מעשים דומים ביהודה ושומרון. אתמול נמצאו שני כלי רכב שרופים בכפר סעיר, צפונית-מזרחית לחברון. בסמוך למכוניות השרופות נכתב "ד"ש מאשר פלמר ובנו", "שנה לרצח" ו"נקמה". אשר פלמר ובנו התינוק נרצחו לפני כשנה באזור זה.

 

אתמול התקיים בבג"ץ דיון נוסף בשאלת פינוי 50 המשפחות ממגרון, ובימים הקרובים צפויים השופטים לקבל החלטה בנושא. התושבים טענו כי האתר החלופי, "גבעת היקב", אינו מוכן עדיין לקליטתם, אולם המדינה השיבה שבימים הקרובים יושלמו העבודות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נקמה בערבים". הגרפיטי ליד ג'ילזון
צילום: איאד חדד, בצלם
צילום: AFP
ההצתה אתמול באזור חברון
צילום: AFP
מומלצים