שתף קטע נבחר

צילום: AFP

צלמת CNN הותקפה בוועידת הרפובליקנים

שניים מבאי הוועידה שבה בחרו במיט רומני כמועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, תקפו צלמת שחורת עור של רשת CNN, השליכו לעברה אגוזים והכריזו: "ככה אנחנו מאכילים חיות". עדיין לא ברור מי השניים

הדבר האחרון שהרפובליקנים צריכים בוועידה שלהם בטמפה, פלורידה, הוא גילויי גזענות. אך אמש (יום ג') הורחקו שניים מבאי המקום, לאחר שתקפו צלמת שחורת עור של רשת CNN, השליכו לעברה אגוזים והכריזו: "ככה אנחנו מאכילים חיות". 

 

בחירות בארה"ב 2012 - לעמוד המיוחד של ynet

 

רשת CNN אישרה את הפרטים אך לא הרחיבה בעניין: "CNN יכולה לאשר שהיה אירוע שכוון כלפי עובדת, הרשת עומדת בקשר עם גורמים מהוועידה כדי לטפל בנושא. אין תגובה נוספת מעבר לכך".

 

רומני וראיין בוועידה (צילום: AP) (צילום: AP)
רומני וראיין בוועידה(צילום: AP)

 

ב"נשיונל פוסט" האמריקני דווח כי ב-CNN הביעו זעם על השניים, ש"התנהגו באופן מחפיר ובלתי מקובל". עדיין לא ברור אם התקרית אירעה על רקע גזעני, או שכוונה נגד רשת התקשורת ודרך הסיקור שלה. השניים הורחקו מיידית על ידי המשטרה, אך זהותם עוד לא התבררה.

 

דיווחי חדשות נוספים מוועידת הרפובליקנים:

אן רומני: מיט יעמיד את ארה"ב חזרה על רגליה

ההוריקן שמפחיד את הפוליטיקאים

למה מתחלקים האמריקנים לחמורים ולפילים?

 

התקרית אירעה זמן קצר לאחר שבמקום פרצה תגרה בין תומכיו של רון פול, שהתמודד מול רומני על התפקיד, לאלו של רומני, וייתכן כי היא השפיעה על הלך הרוח בוועידה.

 

הוועידה נפתחה אמש לאחר עיכוב של יממה בגלל הסופה אייזק שאיימה לפגוע בפלורידה. רבבות אנשים הגיעו לאולם הכינוסים של טמפה ולסביבותיו, אבל האנשים החשובים ביותר הם אלפי הצירים שבחרו רשמית במיט רומני למועמד הרפובליקנים לנשיאות ארה"ב ואת פול ראיין לסגנו. כוכבת הערב הייתה אשתו של המועמד, אן רומני, שניסתה להפיח חיים בתדמיתו של בעלה.

 

לפני אשתו, עלו לנאום יריביו של רומני בבחירות המקדימות. ריק סנטרום, היריב הקשה ביותר ואיש האגף השמרני הקיצוני, הזכיר את רומני בנאומו פעם אחת בלבד, כשקרא לתמוך בצמד רומני-ראיין. מועמד אחר, רון פול, לא נאם לאחר שסירב להציג מראש למארגני הוועידה את נאומו. 

 

פול, בניגוד למועמדים האחרים סנטורום וניוט גינגריץ', סירב לשחרר את ציריו ולתמוך ברומני. כך קרה שיותר מ-200 צירים לא תמכו במי שהפך רשמית למועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות. בוועידה בחרו את המועמד 2,286 הצירים (ועוד 2,125 מחליפים) מ-50 המדינות, מוושינגטון הבירה ומחמש טריטוריות אמריקניות שתושביהן אינם בעלי זכות הצבעה בבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיט ואן רומני, בוועידה
צילום: MCT
רומני וראיין. מתיחות בין התומכים
צילום: AP
מומלצים