שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיווח מצרי: ישראל תשיב חלקי קברים של מומיות

  בחודש אפריל נמצאו חלקי קברים בשוק במזרח ירושלים, וישראל הכירה בזכותה של מצרים עליהם. שר העתיקות המצרי: "הם יוחזרו ברגע שיושלמו הפרוצדורות המשפטיות המקובלות"

  ישראל תשיב למצרים שני חלקי קברים של שתי מומיות, לאחר שהכירה בזכויותיה של מצרים לגביהם, ולאחר שהתברר כי הם נגנבו והוצאו משטחה באופן לא חוקי. אנשי רשות העתיקות בישראל מצאו את החלקים בחודש אפריל האחרון באחד השווקים בירושלים, ומייד לאחר מכן דרשה מצרים את החזרתם. שר העתיקות, מוחמד איבראהים, הצהיר כי צוות מטעם משרדו ומטעם משרד החוץ במצרים ניהל משא ומתן באמצעות השגרירות המצרית בתל אביב עם הגורמים הנוגעים בדבר בישראל. בסיומו הצליחה מצרים להוכיח כי יש לה זכויות על שני הפריטים הארכיאולוגיים שנגנבו והוצאו ממצרים בדרכים לא חוקיות.

   

  אחד ממכסי ארונות הקבורה שחלקים ממנו נתפסו בשוק בירושלים (צילום: קלרה עמית, באדיבות רשות העתיקות) (צילום: קלרה עמית, באדיבות רשות העתיקות)
  אחד ממכסי ארונות הקבורה שחלקים ממנו נתפסו בשוק בירושלים(צילום: קלרה עמית, באדיבות רשות העתיקות)

   

  איבראהים הוסיף כי עדכן את השגרירות המצרית בתל אביב בנוגע לנכונות המלאה שהביעה ישראל להחזיר את שני הפריטים לקהיר, בהתאם לכללים הנהוגים בעניין זה, וכי ישראל תישא בעלויות רכישתם של החלקים מהסוחרים.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  האחים המוסלמים: אין סיכוי שמורסי יבקר בישראל

  מורסי במסר לישראל: לשכנינו אין ממה לחשוש

  מובארק שבת רעב: 'רצה לראות את רופאו האישי'

    

  מנכ"ל מחלקת העתיקות המוחזרות, אוסמה א-נחאס, סיפר כי שני הפריטים התגלו בבדיקה שגרתית של השלטונות הישראליים באחד השווקים. בעת הבדיקה, לדבריו, הם הבחינו כי החלקים חתוכים במסור מחלקם האמצעי, ולפיכך החלו לדובב את בעל הדוכן לגבי אופן הכנסתם ארצה. הוא סיפר להם כי קנה אותם מאחד מהסוחרים בדובאי והעביר אותם לירושלים דרך לונדון באופן חוקי לאחר שאף שילם מכס.

   

  א-נחאס הוסיף כי ברגע שנודע לשגרירות המצרית בתל אביב באמצעות האינטרפול על איתור הפריטים, עדכנה השגרירות בעניין את משרד העתיקות. לדבריו, "הם יוחזרו ברגע שיושלמו הפרוצדורות המשפטיות המקובלות".

   

  מרשות העתיקות נמסר כי הפריטים מקורם במצרים והם שייכים לתרבות המצרית ולעם המצרי. "רשות העתיקות מכירה בכך ומעוניינת, בשיתוף עם משרד החוץ, למצוא את הדרך החוקית להשיב את הפריטים למצרים. הנושא נמצא בטיפול".

   

  בהכנת הידיעה השתתפה שחר חי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחד החלקים הגנובים שאותרו בירושלים
  צילום: AP
  מומלצים