שתף קטע נבחר

צילום: AFP

רייס ומקיין תקפו את אובמה: ידידינו איבדו אמון

זה היה אמור להיות הערב של פול ראיין בוועידה הרפובליקנית, אבל מי שהובילו את המתקפה על הנשיא המכהן היו מזכירת המדינה לשעבר, קונדוליזה רייס, והמועמד הרפובליקני מ-2008. לדברי רייס: "בני בריתנו חייבים שוב לסמוך עלינו". מקיין: "אובמה החמיץ הזדמנות להיפטר מהמשטר באיראן"

מזכירת המדינה לשעבר במתקפה חריפה נגד מדיניות אובמה במזרח התיכון: פול ראיין, המועמד הרפובליקני לתפקיד סגן הנשיא, עמד הלילה (יום ה') במוקד העניין בוועידת המפלגה בפלורידה, אבל את המתקפה האמיתית על הנשיא המכהן, ברק אובמה, בכל הנוגע למדיניות החוץ שלו הובילה מזכירת המדינה בממשל בוש, קונדוליזה רייס.

 

היא האשימה את אובמה בהפקרת ידידיה של ארצות הברית ואמרה שרומני וראיין מבינים את המציאות ויידעו כיצד להתמודד איתה: "הם יודעים שחברינו ובני בריתנו חייבים שוב לסמוך עלינו. מישראל ועד קולומביה, מפולין לפיליפינים, ידידינו צריכים לדעת שאנחנו עקביים ונחושים. אסור שיריבינו יפקפקו בנחישות שלנו, כי שלום אמיתי בא מעמדת כוח". רייס הבהירה כי ארצות הברית אינה יכולה להישאר מאחור בהנהגה.

  

בחירות בארה"ב 2012 - לעמוד המיוחד ב-ynet

 

 

רייס. אובמה פספס הזדמנות היסטורית (צילום: MCT) (צילום: MCT)
רייס. אובמה פספס הזדמנות היסטורית(צילום: MCT)

 

רייס. האשימה את אובמה בהפקרת ידידים (צילום: AP) (צילום: AP)
רייס. האשימה את אובמה בהפקרת ידידים(צילום: AP)

 

בוועידה נאם גם ג'ון מקיין, שהפסיד לאובמה בבחירות 2008. הוא האשים את הנשיא הדמוקרטי בפספוס הזדמנות היסטורית כשלא התייצב לצד צעירי איראן במהלך ההתקוממות. "כאשר עמים דורשים חירות מהשליטים המענים אותם, מנהיג העולם החופשי חייב להתייצב לצדם. לצערנו, זה לא קורה. כאשר האיראנים התקוממו נגד השליטים המדכאים שלהם, כשהם התחננו לנשיא שלנו וקראו באנגלית 'האם אתה איתנו או איתם?', כאשר העולם צפה בצעירה אמיצה בשם נדה שנורתה ברחובות טהרן - הנשיא החמיץ הזדמנות היסטורית להציג תמיכה אמריקנית מוסרית במהפכה האיראנית ששותפה לאחד האינטרסים העליונים שלנו: להיפטר מהדיקטטורה הברוטלית באיראן המטילה אימה על המזרח התיכון ומאיימת על העולם. איננו יכולים להרשות לעצמנו שידידים ובעלי ברית, מאמריקה הלטינית, אירופה, אסיה והמזרח התיכון ובייחוד ישראל, מדינה תחת איום קיומי, יפקפקו במנהיגות אמריקה". 

 

הבחירות לבית הלבן - כתבות נוספות:

ראיין רצה לדבר על מדיניות, רומני: דבר על עצמך

הנושא מס' 1 בבחירות: ישראל? איראן? כלכלה!

איזו מדינה: הדרך לנשיאות חוצה כביש בפלורידה

  

פול ראיין הקפיד להשאיר את אור הזרקורים על מיט רומני. "אחרי ארבע שנים של ריצה במקום, אמריקה צריכה שינוי, והאיש המתאים למשימה הוא המושל מיט רומני", הכריז בנאומו הלילה (יום ה'), בסיכום יומה השלישי של הוועידה. "המועמד שלנו מוכן כראוי. כל חייו הכינו אותו לרגע הזה - להתמודד עם אתגרים רציניים בדרך רצינית, ללא תירוצים או רטוריקה ריקה", הוא הוסיף. בניגוד לנואמים בערב הקודם, בהם מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי שהתמקד בעצמו ובקושי הזכיר את המועמד לנשיאות בשמו, ראיין נזהר שלא להאפיל על האיש שבחר בו להיות סגנו.

  

הפוליטיקאי בן ה-41, שעומד בראש ועדת התקציב של בית הנבחרים, ניסה לשגר מסר אופטימי לאזרחים לפיו הצוות הרפובליקני יוכל לחלץ את הכלכלה האמריקנית מקשייה. "כשאובמה דיבר על שינוי, הרבה אנשים אהבו את הצליל של זה", הוא ציין, "אך השיקום שהוא הבטיח לא נראה באופק. 23 מיליון בני אדם בארצות הברית מחפשים עבודה, אחד מכל שישה חי מתחת לקו העוני. בלא שינוי במנהיגות, מדוע שארבע השנים הבאות יהיו שונות מהקודמות?".

 

"אנחנו לא נתחמק מהנושאים הקשים - אנחנו ננהיג", התחייב ראיין, שהבטיח גם כי התוכנית הרפובליקנית תביא ליצירת 12 מיליון מקומות עבודה חדשים בארבע השנים הבאות. "אנחנו לא נבזבז ארבע שנים בלהאשים אחרים - אנחנו ניקח אחריות. אנחנו לא ננסה לשנות את העקרונות של המייסדים שלנו. העבודה תהיה קשה, אבל אנחנו יכולים לעשות את זה".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 30/08/2012 06:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
קונדוליסה רייס, הלילה בוועידת המפלגה הרפובליקנית. "רומני מבין את המציאות"
צילום: AFP
רייס ורומני. "חברינו צריכים לסמוך עלינו"
צילום: AFP
ראיין. "אנחנו ניקח אחריות"
צילום: AP
מומלצים