שתף קטע נבחר

נתניהו פגש את מופז: מקווה שלא תדליף על איראן

ראש הממשלה נענה לדרישת יו"ר האופוזיציה וזימן אותו לפגישת עדכון. הוא מחה על הקו הציבורי שמוביל מופז נגד תקיפה עצמאית באיראן: "אל תנצל את המידע שאליו אתה נחשף". מקורבי מופז: "נתניהו הוא המדליף היחיד בדרג הבכיר"

בנימין נתניהו דורש משאול מופז לא להתבטא עוד בנושא אפשרות לתקיפה באיראן . אחרי שיו"ר האופוזיציה התלונן בפומבי שראש הממשלה לא מעדכן אותו בסוגיות רגישות הנוגעות לביטחון המדינה, הבוקר (ה') הגיעו השניים לפגישה המחויבת על פי החוק. נתניהו עקץ את מופז כשאמר שהוא מצפה שמופז לא יעשה שימוש בחומר המודיעיני הרגיש שייחשף בפניו בפגישה.

 

"אמשיך לנהוג באחריות כלפי כל ראש אופוזיציה", אמר ראש הממשלה לקראת הפגישה. מאז פירוק ממשלת האחדות הביע נתניהו חוסר שביעות רצון מהתבטאויותיו של מופז, שבהן רמז כי ראש הממשלה ושר הביטחון אהוד ברק דוחפים את ישראל להרפתקה צבאית. 

 

נתניהו ומופז - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

נתניהו ומופז בימים אחרים (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
נתניהו ומופז בימים אחרים(צילום: גיל יוחנן )

  

בתגובה לדברים שנאמרו בפגישה אמרו מקורבי מופז על נתניהו ש"מי שהדליף את מסמך שטאובר כראש אופוזיציה, לא יכול להטיף מוסר לאיש בענייני ביטחון המדינה". מסמך שטאובר, שדן באסטרטגיה במו"מ אפשרי עם סוריה, הודלף ב-1994 על ידי נתניהו, אז ראש האופוזיציה.

 

מקורבי מופז הוסיפו: "נתניהו הוא המדליף הסדרתי היחיד בדרג הבכיר. אחרי שהסתכסך עם נשיא ארצות הברית ותקף את נשיא המדינה רק כי דעתם שונה משלו, הוא עושה אותו דבר רק עם ראש האופוזיציה. מדובר בהתנהלות בריונית שלא מוסיפה לו כבוד. מופז ימשיך לפעול למען ביטחון ישראל ויעשה כל שביכולתו למנוע פעולות נמהרות שיסכנו את שלומה ועתידה של המדינה, על אפו ועל חמתו של ראש הממשלה".

 

פגישת נתניהו ומופז הוקדמה בשל הרעש התקשורתי שיצרה בקשתו הכתובה של מופז. היחסים בין השניים מתוחים כבר שבועות ארוכים, הן בגלל פירוק הקואליציה והן על רקע הקו הציבורי שמופז מוביל נגד תקיפה עצמאית באיראן.

 

לפני פחות משבועיים שיגר מופז מכתב לנתניהו, ובו ביקש לקיים עמו פגישה דחופה במסגרת העדכון הממלכתי הקבוע בין ראש הממשלה לבין יו"ר האופוזיציה. "אני מבקש שהפגישה הזו תתקיים ללא דיחוי", כתב. "עניינה - היערכותה הכוללת על כוונתך להוביל את מדינת ישראל למלחמה".

 

בשורת נושא המכתב כתב מופז: "עידוד תקיפה נמהרת על מתקני הגרעין באיראן". יו"ר האופוזיציה ציין כי צירף למכתב "מסמך מסווג המועבר לך, לשר הביטחון, ליועץ המשפטי לממשלה וליו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ובו הנושאים והשאלות שיועלו על ידי בפגישתנו זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ומופז. "אמשיך לנהוג באחריות כלפי יו"ר האופוזיציה"
צילום: AP
מומלצים