שתף קטע נבחר

חמאס הודיע: נחסום את הגישה לאתרי פורנו

משרד התקשורת הודיע כי בתחילת ספטמבר יחסמו ספקיות האינטרנט ברצועה את הגישה לאתרים פורנוגרפיים, עקב תלונות של הורים ואנשי חינוך. בפורומים הפלסטיניים לא מתרגשים: "יש שפע של דרכים לעקוף כל אתר חסום"

עזה נגד פורנוגרפיה: משרד התקשורת של ממשלת חמאס בעזה החליט אתמול (ה') לחסום באופן גורף את הגישה לכל אתרי הפורנו ברשת האינטרנט החל מחודש ספטמבר. שר התקשורת, אוסאמה עיסאווי, הסביר כי המהלך נועד להגן על החברה הפלסטינית ולשמור על המארג החברתי ברצועה.

  

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

תכירו: האקדמיה למחבלים של ועדות ההתנגדות

הרשות לא תבקש לשדרג את מעמדה באו"ם

 

כמאל אל-מסרי, בכיר במשרד התקשורת, הסביר כי ההחלטה התקבלה בעקבות תלונות של הורים מודאגים ומדריכים חינוכיים, שהביעו את חששם מההשלכות השליליות של האינטרנט על קבוצות פגיעות. הוא ציין כי משרדו יצר קשר עם כל ספקיות האינטרנט שפועלות ברצועה כדי להתייעץ איתן לגבי המהלך.

 

צו של משרד התקשורת בעזה המורה על חסימת האתרים ()
צו של משרד התקשורת בעזה המורה על חסימת האתרים

 

אל-מסרי ביקש להדגיש כי החברות עצמן יהיו אלו שיבצעו את הסינון ויחסמו את הגישה לאתרים פורנוגרפיים ולא הממשלה בעזה. "הממשלה לא חוסמת אף אתר, אלא דורשת מהחברות ליישם את ההחלטה לחסום את האתרים הפורנוגרפיים על בסיס סטנדרטיים בינלאומיים". הוא הוסיף כי הממשלה כבר נתנה לחברות ארכה של חודש להיערך לחסימה, ואף איים כי משרד התקשורת העזתי יעניש כל מי שיפר את ההחלטה.

 

עד כה ניהלה ממשלת חמאס מאבק נגד אתרים פורנוגרפיים בעיקר במישור ההסברתי. הצעד הנוכחי עורר עניין רב בפורומים פלסטיניים שונים שמקורם ברצועה. חלק מהגולשים שיבחו את ההחלטה, אבל היו גם מי שפיקפקו ביכולת הממשלה ליישמה. "עם כל הכבוד, יש שפע של דרכים לעקוף כל אתר חסום, גם אם הוא לא מוסרי", עדכן אחד הגולשים.

  

זו אינה הפעם הראשונה שממשלת חמאס בעזה מיישמת החלטות שנויות במחלוקת הפוגעות בחופש הפרט. בעבר אסרו על נשים בעזה לעשן נרגילות במקומות ציבוריים כמו בתי מלון או מסעדות, או לנסוע יחד עם רוכבי אופנועים. משטרת חמאס אף עצרה נשים שנתפסו כשהפרו את החוק. 

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 30/08/2012 21:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים