שתף קטע נבחר

בעלי האג"ח של אי.די.בי: אין לשלם חוב לשום נושה

מחזיקי אגרות החוב בהובלת בית ההשקעות פסגות לא ממתינים לפרסום הדו"חות. כבר אמש שלחו מכתב לחברה בו הם דורשים להקפיא העברת תשלומים לגופים כלשהם, כולל תשלום של 35 מיליון שקל למחזיקי אגרות החוב של סידרה ב' ביום רביעי. כל תשלום יהווה הברחת נכסים, הוזהרה החברה. אי.די.בי צפויה להילחם במהלך ולטעון כי החברה סולבנטית ובקופתה סכום לתשלום חובות של קרוב לשנה

הדרמה באי.די.בי מתחילה עוד לפני פרסום הדו"חות הכספיים של החברה" מחזיקי אגרות החוב של החברה החלו למעשה את המהלך להובלת הסדר חוב באי.די.בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר. לכלכליסט נודע כי אמש שלחו הנאמנים של סדרות האג"ח מכתב לאי.די.בי ובו מתבקשת אי.די.בי שלא לבצע שום מהלך כספי בנכסיה, לא לשלם חובות לשום גורם ולפעול מיד להסדר חוב.

 

 

ההפתעה הגדולה היא שהמכתב נשלח עוד לפני שהדוחות פורסמו. דוחות אי.די.בי אמורים להתפרסם ביום אחה"צ, ולכלול הערת עסק חי באי.די.בי אחזקות. מחזיקי אגרות החוב רואים בכך חשש של רואי החשבון ביכולצת החברה לפרוע את חובותיה ודורשים מהחברה שלא לתעדף נושים, אלא לפעול למהלך מסודר של דחיית תשלומים. "כל מהלך של תשלום לנושה זה או אחר ייחשב להברחת נכסים", הוזהרה אי.די.בי.

 

בשעה זו מתכנס דירקטוריון אי.די.בי לאשר את הדו"חות. כבר בימים הקרובים תתקיים אסיפת מחזיקי האג"ח של החברה כדי לבחור נציגות משותפת שתתנהל מול אי.די.בי.

 

מה שהביא למשלוח המכתב היו שני טריגרים: ראשית, החברה לא הצליחה להכניס משקיע עד אתמול בלילה שיזרים הון מהותי. שנית, בעלי השליטה בראשות דנקנר, משפחות לבנת ומנור, לא הזרימו תרומת בעלים 35 מיליון שקל לחברה, עפ"י דרישת המחזיקים, כדי לפרוע ממקור חיצוני את התשלום למחזיקה סידרה ב', מה שהיה מאפשר לאי.די.בי לקבל ארכה של שלושה חודשים בנסיון לפתור את בעיית הנזילות החריפה שלה. את המהלך מוביל בית ההשקעות פסגות בניהולו של חגי בדש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוחי דנקנר
צילום: ורדי כהנא
מומלצים