שתף קטע נבחר

התל-אופן יופעל בכיפור: "זלזול ביום הקדוש"

למרות איומי ש"ס, עיריית תל-אביב החליטה לאשר את הפעלת שירות האופניים גם ביום הקדוש ביותר בשנה. מנויים יוכלו לשכור אופניים לפני כניסת יום הכיפורים, ולהחזירם עם צאתו

בפעם הראשונה, פרויקט השכרת אופניים עירוני יופעל גם ביום הקדוש ביותר בלוח השנה היהודי. עיריית תל-אביב החליטה בסופו של דבר לאשר את הפעלת שירות התל-אופן ביום הכיפורים.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

חמאס הודיע: נחסום את הגישה לאתרי פורנו

האשה העשירה בעולם: "בכיינים, תתחילו לעבוד"

 

השירות יופעל באופן הבא - מנויים יוכלו לשכור לפני כניסת יום הכיפורים את האופניים ולהחזירם עם צאתו. מוקד השירות עצמו לא יופעל ביום הכיפורים. בשנה שעברה הושבתה המערכת ביום שמכונה גם "חג האופניים".

 

ייקחו לפני כיפור, יחזירו בצאתו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ייקחו לפני כיפור, יחזירו בצאתו(צילום: מוטי קמחי)

 

בנימין בביוף, חבר מועצת העיר, הביע זעם על החלטת העירייה. לדבריו, "צר לי על ההחלטה. אני חש אכזבה רבה מהזלזול ביום הקדוש הזה ואני קורא לחברי המועצה לפעול לשינוי ההחלטה. זה אות קלון גדול לתושבי העיר העברית הראשונה. זה לא יום שהוא חג האופניים אלא יום של כפרות ועוונות. מה שהיוונים ניסו לעשות לפני 2000 שנה ולא הצליחו, קורה כאן. אני קורא למועצה הדתית ולרב הראשי של תל-אביב לפעול בעניין זה ובמלוא העוצמה".

 

רק השבוע טען מחזיק תיק התחבורה בעיר, משה

טיומקין, כי אם הדבר היה תלוי בו, התל-אופן היה מושבת במהלך החג. "יש איזה יום מקודש אחד בעם הזה, בשביל זה צריך לעורר ויכוחים?" אמר ל-ynet, אך בסופו של דבר העירייה החליטה כי התל-אופן יופעל חלקית גם בכיפור.

 

מעיריית תל-אביב נמסר כי "העירייה תפעיל את שירותי תל-אופן ביום כיפור במתכונת מיוחדת. מנויים שנתיים בלבד יוכלו להשכיר אופניים לפני כניסת החג ולהחזירם בצאתו, זאת ללא תשלום נוסף. יצוין כי על המשכיר מוטלת האחריות לשמירה על האופניים ולהחזרתם במועד לאחר צאת החג. העירייה ממליצה למשתמשים ביום כיפור לקשור את האופניים במקום בטוח כאשר הן לא בשימוש. ביום כיפור לא תפעל המערכת ולא יועסקו עובדים. החלטה זו מתווספת למאמצים הרבים שמשקיעה העירייה בשיפור השירותים הניתנים למשתמשי הדו-גלגלי בעיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי לפלר
ידוושו גם בכיפור
צילום: חגי לפלר
התל-אופן. לא יושבת
צילום: רועי צוקרמן
"אות קלון לתושבי העיר העברית הראשונה". בביוף
צילום: מיכאל שטינדל
מומלצים