שתף קטע נבחר

תפוקת הנפט האיראנית בשפל של 22 שנה

ארגון המדינות המייצאות נפט דיווח כי תפוקת הנפט של איראן ירדה בחודש שחלף ל-2.75 מיליון חביות ביום - שפל בתפוקת המדינה מאז 1990. נתונים מיפן: המדינה הפסיקה לחלוטין את יבוא הנפט מאיראן - לראשונה זה 30 שנה

נתונים שמתפרסמים לגבי תפוקת הנפט של חברות ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) מעידים על המשך הירידה בתפוקת הנפט האיראנית במהלך אוגוסט 2012. לפי הנתונים, תפוקתה של איראן במהלך החודש החולף ירדה ל-2.75 מיליון חביות נפט ביום, קרי ירידה של 350 אלף חביות ביום. זהו שפל בתפוקה האיראנית מאז שנת 1990.

 

 

ההערכות של מומחי הנפט כי האפקט של הסנקציות על תפוקת הנפט האיראנית יתפוגג במהלך החודשים הקרובים ותפוקת הנפט של איראן תתייצב.

 

בסוף השבוע הצביעו נתונים יפניים רשמיים כי יפן הפסיקה לחלוטין יבוא נפט מאיראן ביולי 2012 לראשונה זה 30 שנה. בשבת הכחישו דוברים רשמיים בטהרן את הנתונים. משרד המסחר האיראני הציג נתונים ולפיהם יפן ייבאה מאיראן במהלך החודש הנתון כ-127 אלף חביות ביום, ירידה של כ-50% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

לעומת זאת, עיראק ממשיכה לשבור שיאי תפוקה וייצוא. במהלך החודש שעבר ייצאה עיראק 2.565 מיליון חביות ביום. רוב הייצוא מתבצע מבצרה עם היקף ייצוא של 2.253 מיליון חביות ביום. הכנסות עיראק מייצוא הזהב השחור במהלך החודש החולף הסתכמו בכ-8.4 מיליארד דולר.

 

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים