שתף קטע נבחר

מפתים את הקונים: פנטהאוז בהנחה של 1.5 מיליון

ביולי-אוגוסט השנה נרשם גידול של 40% בשיעור הפנטהאוזים שנותרו על המדף לעומת קיץ 2011. בעקבות ההאטה הקבלנים מציעים הנחות שבין 100 אלף שקל ל-1.5 מיליון שקל. יש קונים?

נראה כי יוקר המחיה מראה את אותותיו בשוק הדירות . בחודשים יולי-אוגוסט 2012 נרשם גידול של 40% בכמות דירות הפנטהאוז שנשארו על המדף (כלומר שלא נמכרו), לעומת קיץ 2011. כך עולה מבדיקה שערך מרכז הבנייה הישראלי. מדובר בכ-1,000 פנטהאוזים שמוצעים בחודשים אלה למכירה בפרויקטים למגורים, לעומת 600 פנטהאוזים בלבד שנותרו למכירה בתקופה המקבילה אשתקד.

 

כתבות נוספות על פנטהאוזים בערוץ הנדל"ן :

 

במרכז מבהירים כי לא מדובר בפנטהאוזים המשווקים בפרויקטי יוקרה בהכרח. לדבריהם, בכל פרויקט נדל"ן, בהתאם לתב"ע מאושרת, ניתנת ליזמים האפשרות לתכנן את הפרויקט על פי תפישתם את צורכי השוק. בתמהיל משולבות בדרך כלל דירות סטנדרטיות עם דירות מיוחדות דוגמת דירות גן, מיני פנטהאוזים, דופלקסים ופנטהאוזים. האחרונות זוכות לערך גבוה ואמורות למקסם את רווחי היזם מהפרויקט.

 

הבעיה היא שלאור לוח הזמנים הארוך הנדרש משלב רכישת הקרקע ועד לקבלת ההיתרים, עשויים להשתנות תנאי השוק, העדפות הצרכנים ועוד. הדירות המיוחדות בפרויקטים מיועדות ברובן למאיון ולאלפיון העליון, אבל אפשר למצוא אותן גם בפרויקטים עממיים יחסית. למרות התפישה לפיה מעמדות אלה אינם מושפעים מהמצב הכלכלי, הדבר אינו נכון - ולכן גם השוק של דירות יקרות אלו סובל מתנודתיות.

 

לדברי ערן רולס, יו"ר מרכז הבנייה, "בענף נהוג היה לומר כי הרווח של כל פרויקט מגורים טמון במכירת הפנטהאוזים. קבלנים רבים היו שומרים אותם לא מכורים עד לאחר אכלוס הבניין, במטרה לקבל מחיר גבוה יותר. ואולם, בשנתיים האחרונות אנו עדים לתופעה לפיה דווקא הפנטהאוזים הנחשקים אינם מצליחים להימכר, ויש צורך במבצעים ובהנחות משמעותיות כדי לפתות את הלקוחות לדירות אלה".

 

צילום: איתי סיקולסקי

 

 

רוצים פנטהאוז? הנחה של 1.5 מיליון שקל

על רקע הירידה במכירות הפנטהאוזים, ביום שישי ייפתח כנס המכירות הארצי "עולם הפנטהאוזים" בקריית שדה התעופה, ובו יוצעו למכירה דירות פנטהאוזים, מיני פנטהאוזים, דופלקסים, לופטים ודירות גן בהנחות משמעותיות. במסגרת הכנס יוצעו הנחות שיתחילו ב-100 אלף שקל ויגיעו עד ל-1.5 מיליון שקל הנחה.

 

כך, למשל, חברת אפריקה מגורים ובסט מקבוצת אפריקה ישראל מציעה פנטהאוז בגודל 170 מ"ר עם מרפסת בגודל 85 מ"ר בפרויקט המגורים "פלטינום" ברמת גן ב-5.450 מיליון שקל במקום 7 מיליון שקל.

 

גם קבוצת הנדל"ן גיא&דורון לוי ורמי שבירו מציעה הנחה - בגובה 250-300 אלף שקל עבור מבחר דירות מיוחדות, ובהם פנטהאוז בגודל 150 מ"ר עם מרפסת בגודל 52 מ"ר, בפרויקט "SEVEN" בשכונת אם המושבות בפתח תקווה.

 

ואילו חברת הנדל"ן שרביב מציעה הנחה בגובה 400 אלף שקל עבור פנטהאוז בפרויקט "השרון העליון" בהוד השרון, שמחיר המחירון שלו עומד על 3.975 מיליון שקל. מדובר בדירה בגודל 193 מ"ר והיא כוללת תריסי גלילה חשמליים, אסלות תלויות, מחסן ושתי חניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי סיקולסקי
פנטהאוז של חברת אפריקה מגורים ברמת גן. יש קונים?
צילום: איתי סיקולסקי
מומלצים