שתף קטע נבחר

רבבות בתולות ערומות רקדו למלך סווזילנד. תראו

מסורת זו מסורת: כמדי שנה התאספו לפחות 30 אלף נשים שעברו עשרות קילומטרים, ליקטו קני סוף והתקשטו לכבוד המלך מסוואטי השלישי. הן רקדו מולו, בתקווה שיבחר אחת מהן לאשתו ה-13 ויעניק להן BMW או ארמון. ככה זה נראה

כמדי שנה התאספו אתמול והיום (ב') בסווזילנד עשרות אלפי נשים חשופות חזה, כדי לצעוד ולרקוד לעיני המלך של ארצן. המצעד המסורתי נועד לסמל את הטוהר והאחדות במדינה. עם זאת, בעבר נמתחה ביקורת רבה על האירוע הבזבזני שמקיימת אחת המדינות העניות ביותר באפריקה עבור המלך, הנחשב למונרך האבסולוטי האחרון ביבשת.

 

בחירות בארה"ב 2012  - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

עוד חדשות מהעולם :

 

נשים וילדות, חלקן בגיל חמש בלבד, רקדו ושרו בטקס לכבוד המלך המלכה האם את ריקוד ה"אומהלנגה", שמטרתו לחגוג את הנשיות והבתוליות. הן לבשו חצאיות קצרות, אחזו במצ'טות וטלפונים סלולריים, ובמסגרת הריקוד הניפו קני סוף. לפי ההערכות, מספרן של הנשים עמד על 30 אלף עד 60 אלף.

 

"אולי אהיה מלכה ואסע מסביב לעולם". נשים רוקדות וחולמות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"אולי אהיה מלכה ואסע מסביב לעולם". נשים רוקדות וחולמות(צילום: AFP)

 

ההערכות: עד 60 אלף השתתפו. סווזילנד, היום (צילום: EPA) (צילום: EPA)
ההערכות: עד 60 אלף השתתפו. סווזילנד, היום(צילום: EPA)

 

תיירים הצטלמו עם רקדניות, המשטרה דאגה שלא ידברו יותר מדי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
תיירים הצטלמו עם רקדניות, המשטרה דאגה שלא ידברו יותר מדי(צילום: EPA)

 

"אני גאה להיות סווזית ולהיות בתולה. אנחנו כאן כדי להראות אחדות עם המלך ועם כל אחד אחר", אמרה גצ'מבינה דלמיני, בת 18, בעודה מנסה להתמודד עם הקור. חצי הכדור הדרומי נמצא כעת בעונת החורף. בינתיים, עשרות תיירים עמדו בצד וצילמו תמונות של הנשים חשופות החזה.

 

המלך מסוואטי השלישי, שלו יש לפחות 12 נשים ושמחזיק בנכסים בשווי כ-200 מיליון דולר, התמודד בשנה שעברה עם הפגנות חסרות תקדים כשהממשל שמינה נותר ללא כסף בעקבות ההאטה שפקדה ב-2009 את דרום-אפריקה השכנה. למרות התקופה המתוחה, בית המלוכה לא הראה שום סימן כי בכוונתו להדק את החגורה. ביולי השנה, עיתונים בדרום-אפריקה דיווחו כי שלוש מנשותיו של מסוואטי הצטרפו לפמליה המלכותית, בת 66 איש, שנסעה ללאס-וגאס למסע קניות. בית המלוכה סירב להגיב על הפרסום.

 

קני הסוף מלוקטים לאורך הדרך לכפר המלכותי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
קני הסוף מלוקטים לאורך הדרך לכפר המלכותי(צילום: EPA)

 

המדינה מתבוססת בעוני, המלך שולח נשים למסעות קניות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המדינה מתבוססת בעוני, המלך שולח נשים למסעות קניות(צילום: AFP)

 

למרות כל זאת, הנשים שהשתתפו באירוע השנתי התאספו מאחורי המלך לרגל החגיגה, שנמשכת שבוע שלם. המשטרה הקפידה להשגיח מקרוב אחר הנעשה, כדי לוודא שהן אינן מספרות לעיתונאים או לתיירים שהתאספו סביב הכפר המלכותי שבו נערך האירוע, כ-20 קילומטר מהבירה, דברים ש"מוטב" שלא יושמעו לעולם.

 

רוקדות, רוקדות - עד שמתחתנות

עד שנת 2004 נהג המלך לנצל את הטקס כדי לבחור לעצמו מדי שנה אשה נוספת, וכמה בנות קיוו גם השנה לצוד את עינו של השליט. "אם אבחר, אוכל לזכות לחיים טובים יותר מאלה שיש לי, יהיה לי הרבה כסף, אחיה חיי מלכה ואטייל מסביב לעולם", הסבירה פקזילה דלאמיני, בת 14, שהגיעה במשאית מהכפר שלה, המרוחק כ-60 קילומטרים מהמקום שבו נערך הטקס.

 

בנות שנבחרו להצטרף לנשותיו של המלך קיבלו בעבר לעתים קרובות מכוניות BMW וארמון משלהן. הדבר עורר ביקורת במדינה, שיותר משני שלישים מ-1.4 מיליון תושביה חיים בעוני קשה. ארגוני נשים ויריבים פוליטיים טוענים גם כי חיבתו של המלך מסוואטי לבחירת כלות צעירות מזיקה למדינה, שבה תפוצת האיידס היא הגדולה ביותר בעולם. אלא שהמלך טוען כי פוליגמיה היא חלק מהמסורת הסווזית, ומסייעת ליצור אחדות לאומית.

 

המלך טוען: פוליגמיה היא חלק מהתרבות שלנו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המלך טוען: פוליגמיה היא חלק מהתרבות שלנו(צילום: AFP)

 

הנערות שבאו לטקס עשו דרכן מכל רחבי המדינה. חלקן נוהגות להשתתף בטקס מדי שנה עד שהן מתחתנות. בדרך לאתר הטקס הן מלקטות קני סוף, שאותם הן מציגות למלכה האם במהלך הטקס. בעבר הן זכו לאירוח מצד משפחות

החיות בסמוך לבית המלך, אולם כעת הן לנות במחנות שבהן שומרת עליהן המשטרה מפני גברים אחרים.

 

אף שהבנות מסרבות למתוח ביקורת על המלך מסוואטי, שהתחנך בבריטניה ומגיע לטקסים האלה מקושט בחרוזים ולבוש בבגדי נמר, לא כולן תומכות באורח חייו הפוליגמיסטי.

 

"אני לא רוצה להיות מלכה, אני לא רוצה לחלוק את הגבר שלי. פוליגמיה היא לא דבר תקין", אומרת סיפסיהלה מדלולי, בת 20, המקווה לצאת ללימודי רפואה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשים רוקדות לפני המלך עם קני סוף
צילום: EPA
המלך מסוואטי השלישי. בא בבגדי נמר
צילום: AP
מומלצים