שתף קטע נבחר

בעלי מניות תובעים את דנקנר בגלל רכישת מעריב

התובעים, בעלי מניות מיעוט בדסק"ש, הגישו בקשה לאישור תביעה נגזרת בסך 368 מיליון שקל נגד דנקנר ודירקטורים בחברה בטענה כי רכישת עיתון מעריב גרמה נזק לחברה. "עסקה בלתי סבירה כלכלית ונעדרת כל היגיון עסקי... ייתכן כי נועדה לקדם את ענייניהם של אחרים, שאינם החברה"

לבית המשפט המחוזי בת"א הוגשה היום (ג') בקשה לאישור תביעה נגזרת בסך 368 מיליון שקל נגד נוחי דנקנר ודירקטורים נוספים בדסק"ש. המבקשים, בעלי מניות מיעוט בדסק"ש, טוענים בכי החלטותיהם של הדירקטורים בעניין מעריב גרמו לחברה לנזק רב וכפועל יוצא גם לבעלי מניותיה. תביעה נגזרת היא תביעה שמגיש בעל מניות נגד מנהלי חברה, בטענה שפעלו נגד האינטרסים של בעלי המניות.

 

המבקשים טוענים באמצעות עורכי הדין רם דקל ורונן עדיני, כי "עניינה של בקשה זו הינה החלטתה של חברת השקעות דיסקונט באמצעות הדירקטורים שלה להתקשר בעיסקה לרכישת השליטה במעריב החזקות בראשית שנת 2011 תמורת סך כולל של כ-147 מיליון שקל וכן החלטותיה באמצעות הדירקטורים שלה בתקופה שחלפה מאז רכישת השליטה ועד היום להמשיך ולהשקיע במעריב סכומי עתק המסתכמים נכון למועד זה בכ-200 מיליון שקל נוספים על מחיר הרכישה".

 

בתצהיר שהוגש לבית המשפט על ידי אחד מהמבקשים נטען כי "על פי חוות דעת המומחה המצורפת לבקשה ולפי מיטב הבנתי, כבר במועד קבלת ההחלטות היה ברור (או למצער – צריך היה להיות ברור) כי מדובר בעסקה בלתי סבירה כלכלית, ונעדרת כל היגיון עסקי או כלכלי, שאינה לטובת החברה, שאינה משרתת את מטרת החברה (השאת רווחים לבעלי מניותיה), שאינה משתלבת בשום צורה עם יתר עסקי החברה, ואשר צפויה לגרום לחברה נזקים משמעותיים ביותר גם בהמשך (בשל הצורך להמשיך ולהזרים לה כספים).

 

"עסקת רכישת השליטה במעריב הונעה משיקולים תמוהים ולא ענייניים, שאינם לטובת החברה. יתכן בהחלט כי רכישת השליטה בעיתון נפוץ ובכלי התקשורת משפיע נועדה לקדם את ענייניהם של אחרים, שאינם החברה. הדבר עולה גם מכתבות רבות בעתונים שפורסמו לאחרונה ובהן נטען על ידי מומחים ועתונאים שונים כי רכישת השליטה בעתון מעריב נועדה לקדם את האינטרסים של מר נוחי דנקנר, כך שמסקנתי זו אינה בלתי סבירה בעליל.

 

"הדירקטורים בחברה בחרו לאשר את השקעות החברה במעריב, מבלי שניתן להבין כיצד לכאורה אמורה החברה להרוויח מהעסקה דנן. מאחר והפרוטוקולים של דירקטוריון דסק"ש אינם גלויים בפני הציבור לא ברור, לפחות בשלב זה, מהם הנתונים אשר הוצגו לדירקטורים טרם קיבלו את ההחלטה האומללה הזו, לאשר את רכישת השליטה במעריב. אף לא ידוע מהם ההסברים שקיבלו והטעמים בעד העסקה, אם וככל שקיבלו כאלו (ואם כן - על-ידי מי), אשר הצדיקו את אישור העסקה", נטען בתצהיר.

 

טרם הוגשה תגובת החברה לבית המשפט. מדסק"ש בחרו שלא להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים