שתף קטע נבחר

דסק"ש: הפסד ענק של 1.26 מיליארד ש' ברבעון 2

זאת לעומת הפסד של 703 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד של החברה שמחזיקה בשופרסל וסלקום, נגרם בעיקר כתוצאה מהפסדי החברות הבנות - כור ומעריב

דיסקונט השקעות, חברת האחזקות הנמצאת בשליטתו של נוחי דנקנר ומחזיקה בשופרסל וסלקום, פירסמה את דו"חות הרבעון השני, בהם היא נאלצה לבצע מחיקת מוניטין בהיקף של 188 מיליון שקל על שופרסל.

 

  • הערת עסק חי בדו"חות אי.די.בי אחזקות

  • בעלי האג"ח של אי.די.בי: אין לשלם חוב לשום נושה

 

את הרבעון השני סיימה החברה עם הפסד של 1.269 מיליארד שקל לעומת הפסד של 703 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסדים הגדולים של החברה נגרמו בעיקר כתוצאה מהפסדי החברות הבנות כור, שרשמה הפסד של 742 מיליון שקל ברבעון הנוכחי לעומת הפסד של 733 מיליון שקל ברבעון המקביל, ומהפסדי מעריב שעמדו על 173 מיליון שקל לעומת הפסד של 7 מיליון שקל ברבעון המקיבל. שופרסל תרמה לדסק"ש רווח של 3 מיליון שקל ברבעון הנוכחי מול 22 מיליון שקל ברבעון המקביל.

  

כור, החברה הבת, רשמה רבעון שני קשה. החברה רשמה הפסד של 1.049 מיליארד שקל המיוחס לבעלי המניות ברבעון השני של 2012. הצניחה במניית קרדיט סוויס ברבעון השני קיזזה רווח של 409 מיליון שקל שרשמה כור ברבעון הראשון של השנה. ברבעון המקביל ב-2011 הפסידה כור 1.16 מיליארד שקל.

  

כור מחזיקה ב-2.3% ממניות קרדיט סוויס ובגינן רשמה הפסד של 1.03 מיליארד שקל ברבעון השני, לאחר שאלה איבדו מערכן בבורסה בשוייץ. דיבידנד של 94 מיליון שקל שקיבלה החברה הוריד את ההפסד ל-947 מיליון שקל. כור השקיעה עד היום 6.1 מיליארד שקל במניות הבנק מתוך מסגרת של 7 מיליארד שקל שנקבעו להשקעה.

 

הירידות במניית קרדיט סוויס נבעו ממשבר החובות באירופה וכן מדרישתו של הבנק המרכזי בשווייץ להגדיל את מצבת ההון וממשבר החובות האירופי שהעלה חשש לגורל הבנקים ביבשת. הפער בין שווי מניות קרדיט סוויס שבידי כור בבורסה, לבין השווי בספרים, חיובי ועומד על 124 מיליון שקל. ביולי האחרון השלימה קרדיט סוויס גיוס של 3.8 מיליארד פרנקים שוייצרים. כור לא השתתפה בהנפקה ומכרה את זכויותיה ב-6 מיליון שקל שיירשמו כרווח ברבעון השלישי של השנה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים