שתף קטע נבחר

חשד: מדריכים בחיל האוויר ניצלו מינית תלמידות

חיילים משוחררים כבני 20, ששירתו כמדריכים בבית הספר הטכני בבאר שבע, חשודים באינוס, בעילה אסורה בהסכמה, ביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות תוך ניצול יחסי מרות של תשע מתלמידותיהן שעה שאלה היו בנות 15. קצין בכיר: "גם ללא כתבי אישום, ברמה הערכית אנו רואים זאת בצורה חמורה מאוד"

חשדות לעבירות מין חמורות באחד ממוסדות הדגל של חיל האוויר: חוקרי המשטרה הצבאית ומשטרת ישראל עצרו בשבוע שעבר שלושה חיילים משוחררים בשנות ה-20 לחייהם בחשד כי במהלך שירותם כמדריכים בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע, קיימו יחסי מין מלאים עם תשע חניכות בנות 15.

 

בין היתר, נחשדים החיילים באינוס וכן בבעילה אסורה בהסכמה, ביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות תוך ניצול יחסי מרות. אחד העצורים שוחרר לביתו בתנאים מגבילים, מעצרם של שני חשודים נוספים הוארך אתמול (יום ד') בשלושה ימים. על הפרשה הוטל לפני כשבוע צו איסור פרסום גורף, שהוסר הלילה.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

החניכות ("שוחרות") עדיין לומדות בבית הספר, ומחקירתן עולה כי חלקן סברו שמדובר במעשים תקינים שאינם אסורים. בשלב זה, לא עולה חשד שהמעשים בוצעו בכוח או בכפייה, אלא תוך ניצול יחסי מרות מצד המדריכים, חיילים בשירות סדיר, כלפי תלמידותיהן. על פי החוקרים, ייתכן שחשיפת הפרשה בתקשורת תוביל לפניות מצד חניכות נוספות בבית הספר.

 

בית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
בית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע(צילום: רועי עידן)
 

מפרטי החקירה עולה כי המעשים התקיימו בתוך שטח בית הספר, בשעות הצהריים המאוחרות, שהוגדרו כזמן שיעורי תגבור למתקשים במקצועות שונים. לפי הערכת גורמי החקירה, מעשי המין לא בוצעו בקבוצות, אך המעורבים ידעו, ככל הנראה, על מעשי חבריהם. בשלב זה, נבדקים כמה כיווני חקירה, בהם האפשרות לקשר רומנטי בין הצדדים, שבגללו נמנעו הנערות מלהגיש תלונה נגד המדריכים.

 

הפרשה נחשפה בעקבות קבילה שהגיש אחד השוחרים לנציב קבילות החיילים במשרד הביטחון, לפני כמה שבועות. השוחר שמע על המקרים במסדרונות בית הספר, והחליט להתלונן. הנציב, האלוף במיל' יצחק בריק, מיהר לדווח על כך לקצינים בכירים בחיל, ואלו פנו במקביל למצ"ח.

 

"אלו עבירות חמורות מאוד", אמר קצין בכיר בחיל, שהגדיר את החיילים כבעלי רקע איכותי. "המפקדים בבית הספר הונחו להפנות באופן מיידי לגורמי החקירה תלמידות נוספות שעשויות לפנות אליהם בעניין". לדבריו, "50% מחיילי המערך הטכני של חיל האוויר מגיע מאותו בית ספר והגורמים במקום שיתפו פעולה באופן מלא עם החוקרים. גם אם זה ייגמר ללא כתבי אישום, ברמה הערכית אנו רואים זאת בצורה חמורה מאוד".

 

שיחות ברחבי החיל

המדריכים בבית הספר הטכני נחשבים לקבוצת אוכלוסייה בעלת נתוני מיון גבוהים, שחבריה הצטיינו כשוחרים במהלך לימודיהם בבית הספר. לפי החשד, המעשים בוצעו במהלך השנה שעברה וייתכן שאף עוד קודם לכן, מכיוון שאחד החשודים סיים את שירותו הצבאי לפני כשנתיים - ונחקר, בכפוף לכך, על ידי משטרת ישראל. השוחרות עצמן מטופלות על ידי שירותי הרווחה ובית הספר עצמו.

 

מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, עודכן בנושא עם תחילת החקירה, והנחה את מפקדי החיל לערוך שיחות עם פקודיהם בימים הקרובים, ולפעול לזיהוי ומניעת מקרים דומים. מפקד בית הספר הטכני בחיפה, שאחראי גם על המוסד הדרומי, צפוי

לשוחח בנושא עם התלמידים וצוות ההוראה.

 

מדובר צה"ל נמסר כי "בחודש אוגוסט האחרון החלה חקירת חשדות הנוגעים לעבירות מין של מדריכים כלפי שוחרות בבית הספר הטכני. במסגרת החקירה, נעצרו בתחילת השבוע שלושה חשודים, אשר שוחררו זה מכבר משירותם הצבאי, בחשד לעבירות מין שונות, בהן אינוס, בעילה אסורה בהסכמה ומעשים מגונים והטרדות מיניות, כל זאת תוך ניצול יחסי מרות. בדיונים שנערכו השבוע בבית משפט השלום בבאר שבע ובבית הדין הצבאי, מחוז שיפוט ח"א, הוארך מעצרם של החשודים לשם המשך פעולות חקירה".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 05/09/2012 23:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
בית הספר הטכני בבאר שבע
צילום: רועי עידן
מומלצים