שתף קטע נבחר

צילום: גבי מנשה, נועם מושקוביץ, גיל יוחנן, רויטרס,

עד המדינה: 'זקן אמרה שנציג אותה כאהובה שלי'

פרשת הולילנד: ש"ד נחקר על העברת כספים למנהלת לשכת אולמרט ופירט שורה של מתנות. "התחשק לה תכשיט חדש", סיפר. לדבריו, היא הנחתה אותו שאם יידרש לתת הסבר, יטען ליחסים אינטימיים. הסנגורים: הדברים יחודדו בחקירה הנגדית

מתנות אישיות, תכשיטים, ארוחות צהריים, וסיפור כיסוי על יחסי אהבה. שלב ההוכחות בפרשת הולילנד נמשך הבוקר (ה') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, והדיון עסק בקשריו של עד המדינה ש"ד עם נאשמת מס' 9 בכתב האישום - מנהלת לשכתו של אהוד אולמרט, שולה זקן. במקביל עסוק עד המדינה בדיון שיתקיים היום בבית המשפט העליון בערעור שהגישה הפרקליטות נגד ההחלטה לאשר לשידור את התחקיר על אודות בתוכנית "כלבוטק", שצפוי לחשוף פרטים על עברו.

 

 

פרשת הולילנד - כתות נוספות ב-ynet:

 

עד המדינה, הבוקר בבית המשפט. מימן סקר להתנתקות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עד המדינה, הבוקר בבית המשפט. מימן סקר להתנתקות(צילום: מוטי קמחי)

 

בעדותו היום בפרשת הולילנד פירט עד המדינה את החפצים והתכשיטים שרכש עבור זקן לאורך השנים, ובמהלך חקירתו

הוצגו חמישה צ'קים, כל אחד על סך 20 אלף שקל, שנמסרו לה ב-2004. על הנסיבות שבהן נמסרו ההמחאות לזקן אמר העד כי מעולם לא שאל לאילו מטרות מיועד הכסף: "גברת זקן אמרה לי שהיא צריכה עבור אהוד (אולמרט, נכ"פ) 100 אלף שקל. זה היה בסמוך לתאריך מסירת הצ'קים, למיטב זיכרוני אפריל 2004".

 

כשנשאל מה ידעו על הצ'קים אביגדור קלנר, אחד הנאשמים המרכזיים במתן שוחד בפרשה, ומנהל הפרויקט, ארנון ברודנר המנוח, ענה ש"ד: "הם אלה שהעבירו לי את הכסף ששולם. אני עדכנתי אותם עוד לפני התשלום, אחרת לא הייתי מקבל את התשלום וגם לא הייתי משלם".

 

ש: מה הם ידעו על הגורמים שאמורים לקבל את הכסף, זקן ואולמרט?

ת: "הם ידעו כל הזמן שאני מעביר כספים, מראש היה ברור שבלי העזרה של אולמרט או בלי האישור הסופי שלו - לא יכלו להתקדם הנושאים".

 

ש: מי היה פונה אליך ואיך ידעת מתי ואיזה כספים להעביר?

ת: "לפי בקשתה של גברת זקן".


זקן בבית המשפט. "התחשק לה תכשיט חדש" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
זקן בבית המשפט. "התחשק לה תכשיט חדש"(צילום: מוטי קמחי)

 

בהמשך סיפר עד המדינה על מקרה שבו דווקא היה מעודכן באשר למטרת הכסף ששילם: "הגברת זקן ביקשה ואמרה שרוצים לערוך סקר... היא רצתה לתת לי חברת סקרים ולשלם לה ישירות את השכר שהם ביקשו. היה מדובר בסקר ביחס לפינוי עזה, על ההתנתקות. לא רציתי להיכנס לשאלה מה ואיך לומר, איזה חשבונית לדרוש, מה לדרוש ממכון הסקרים או איך להציג את עצמי, אז החלטתי לתת את ה-70 אלף שקל. ידעתי על הסכום כי גב' זקן אמרה לי שזה 70 אלף שקל".

 

"היחסים בינינו היו קורקטיים, הייתה סימפטיה"

בהמשך פירט העד כיצד קנה לה נעליים, שילם על ארוחות צהריים ותיק, קנה ציור ועוד. הוא הזכיר מקרה אחד שהתרחש

כשביקר בהזדמנות בלשכת אולמרט: "גברת זקן אמרה שמאוד מתחשק לה תכשיט חדש. לאור זאת קניתי בחנות תכשיטים את הטבעות והבאתי לגברת זקן תוך יומיים או שלושה. גב' זקן מסרה לי שהם לא מוצאים חן בעיניה וברצונה ללכת להחליף אותם לתכשיט אחר. טבעות אלה המצולמות במוצג הינן התכשיט שגברת זקן בחרה במקום התכשיט שאני קניתי".

 

ש: מה פתאום אתה רוכש לגברת זקן תכשיט, מה היו היחסים ביניכם?

ת: "היחסים היו מאוד קורקטיים. הייתה סימפטיה בינינו, יחסים קורקטיים. היא עזרה לי בכל מה שביקשתי. אני עזרתי לה הרבה מאוד מהצד החומרי ובבעיות שהיו לה. זה היה תן וקח במשך תקופה שנמשכה מ-1994 ואילך".

 

ש: מה אמרה לך הגברת זקן על ההסבר שתיתן אם תידרש בעתיד אודות קבלת תכשיט ממך? הייתה שיחה כזו בכלל?

ת: "הייתה שיחה כזו, ולמיטב זיכרוני העדתי על כך במשטרה לפני מספר שנים כבר. היא ביקשה לומר שהיא הייתה אהובה שלי".

 

סנגוריה של זקן, עורכי הדין עפר ברטל ודב גלעד כהן, אמרו בתגובה: "אנו שבים ומזכירים כי במסגרת תשובתנו לאישום - לא הוכחשו הדברים אלא הקשרם.

בחקירתו הנגדית של העד הדברים יחודדו".

 

כתב האישום מייחס לזקן מעורבות פעילה בכספים שעברו מיד ליד במהלך הפרשה. בשנת 1997, נטען, שולמו לשולה זקן כ-350 אלף שקלים לכיסוי חלק מחובותיה בגין רכישת בית פרטי. בכתב אישום נוסף שהוגש היום בפרשות נספחות להולילנד, הקשורות לחברות "תעשיות מלח" ו"הזרע", נטען כי בין 2003 ל-2004 ביקשה זקן מעד המדינה טובות הנאה מעת לעת, והוא נענה לבקשותיה ורכש בעבורה מספר פריטים.

 

כך, למשל, טוען עד המדינה שרכש עבור זקן ב-24 באוקטובר 2003, על פי בקשתה, זוג עגילים בשווי עשרת אלפים שקלים. לאחר שקיבלה את העגילים החליפה אותם זקן בסט של שלוש טבעות בשווי 11 אלף שקלים. על פי האישום, גם את ההפרש בסך אלף שקלים שילם עד המדינה. כמו כן, נטען כי בינואר 2004 רכש עד המדינה לזקן תמונת שמן בשווי 1,200 דולר. במועד אחר, שזקן לא ידעה לנקוב בו במדויק, הוא רכש לה תיק בשווי 2,000 שקלים וזוג נעליים בשווי אלף שקלים. זקן ואולמרט נאשמים גם כי קיבלו שוחד בסך 200 אלף שקלים כדי לקדם את ענייניה של חברת "הזרע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עד המדינה. "ידעו שאני מעביר כספים"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים